شریک تجاری منابع انسانی, مدیریت منابع انسانی

چرا نرخ خروج کارکنان اهمیت دارد؟

امروز از یک طرف کارفرمایان می خواهند دائما توانمندی های خود را حفظ کنند و از سوی دیگر کارکنان به دلایل مختلفی سازمان های خود را ترک می کنند .  یکی از علل اصلی  ترک کار کارکنان این است که در جستجوی فرصت های شغلی بهتری هستند‌، به همین دلیل امروز چالش اصلی  کسب و کار ها ،  ترک کار  منابع انسانی است.

همانطور که ملاحظه می کنید، نرخ خروج (‌ ترک کار داوطلبانه )‌ در شرکت داروسازی تهران شیمی ظرف مدت یک سال روند کاهشی داشته است .

نرخ خروج منابع انسانی شرکت تهران شیمی

روند نزولی نرخ خروج منابع انسانی در شرکت داروسازی تهران شیمی (‌۱۳۹۹-۱۴۰۰ )‌

 

اما ما چگونه ظرف مدت یک سال، نرخ خروج منابع انسانی را در شرکت  تهران شیمی کاهش دادیم؟

در مردادماه سال ۱۳۹۹ ماموریت طراحی و استقرار فرآیند مدیریت منابع انسانی شرکت تهران شیمی ، برای یک سال به شرکت توسعه منابع انسانی سرآمد محول شد و ما برای ایجاد بهبود در حوزه مدیریت منابع انسانی …

فرآیند های جذب منابع انسانی ،  استخدام و  جامعه پذیری را بازنگری کردیم.

فرآیند  منتورینگ را به معنی واقعی کلمه در  شرکت تهران شیمی اجرا نمودیم.

 

 

 

بر اساس  مدل منابع انسانی  TTM ، کلیه  مشاغل را با مشارکت ۳۰۰ نفر از  خبرگان مشاغل ، و فرد-فرد مدیران  شرکت داروسازی تهران شیمی ، بازطراحی نمودیم تا کارکنان احساس  عدالت سازمانی بیشتری داشته باشند.

ضمن رعایت  قانون کار ، برای اولین بار در کشور مفهوم متفاوتی از  «قرارداد کار مدت موقت» را ارائه کردیم تا کارکنان احساس  امنیت شغلی بیشتری داشته باشند.

در طی ۱۲ ماه اجرای  پروژه بهبود مدیریت منابع انسانی در شرکت  تهران شیمی  ، بطور مستمر  نگرش کارکنان را در مورد این تغییرات پایش نمودیم و فرآیند ها را بازنگری کردیم.

نظام پیشنهاد ها ،  نظام جبران خدمت مبتنی بر  عملکرد کارکنان ،  آموزش مهارت محور ، و ترویج  رفتار شهروند سازمانی را نیز جاری نمودیم تا بتوانیم محیط کار بهتری برای ۴۸۰ نفر  سرمایه انسانی این کشور فراهم آوریم.

کارکنان این شرکت چه برداشتی از اقدامات ما داشته اند؟

اینجا نتایج را ملاحظه نمایید .

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *