مدیریت منابع انسانی

مصاحبه شغلی مدیر منابع انسانی

25 سوال مخصوص مصاحبه شغلی مدیر منابع انسانی

شیما جعفرزاده – سرپرست اجرایی پروژه های توسعه منابع انسانی

مریم علی اکبری- کارمند تحقیق و توسعه منابع انسانی

مصاحبه شغلی مدیر منابع انسانی

در مصاحبه استخدامی چه بپرسیم؟

مصاحبه بخش مهمی از فرآیند استخدام است. در حقیقت مصاحبه‌ها بهترین فرصت برای نمایش پتانسیل لازم برای انجام کار است. هرچه پاسخ‌های شما به سوالات مربوطه مرتبط و واضح‌ باشد، دیده شدن شما به عنوان یک شخص واجد شرایط محتمل‌تر است.

دراین مقاله، 25 سوال نمونه و پاسخ های ایده آل احتمالی را گردآوری کرده ایم. بدیهی است سؤالات احتمالی که میتواند در مصاحبه های استخدامی مطرح شوند نامحدود هستند و در مشاغل مختلف، از انواع متفاوتی از این سوالات نسبت به استانداردهای آن شغل استفاده می‌کنند. در این مقاله، تمرکز بر سوالات پرتکرار و حائز اهمیت در چهار دسته سؤالات شخصی، نقش خاص، رفتاری و موقعیتی مباشد.

 

برای ثبت نام در دوره اصول مصاحبه گری بر اساس مصاحبه استخدامی شایسته محور اینجا کلیک کنید

 

سوال های شخصی در مصاحبه

سوالات شخصی اغلب به نوعی برای متعادل کردن جو و محیط مصاحبه پرسیده می‌شوند تا شخص مصاحبه کننده بتواند شما را از منظر یک انسان ببیند و اهدافتان را بشناسد. این نوع سوالات مشابه زیر خواهد بود:

“کمی در مورد خودت به من بگو.”

پاسخ خود را کوتاه و مختصر نگه داشته و وارد جزئیات غیر ضروری نشوید و در مورد زندگی شخصی خود زیاد صحبت نکنید. خلاصه‌ای از سوابق تحصیلی و شغلی خود را ارائه دهید و سپس روی موقعیت شغلی فعلی خود متمرکز شوید. وظایف خود را توضیح داده و پروژه یا ایده جدیدی را که در حال حاضر روی آن کار می‌کنید، شرح دهید. علایق خود و زمینه‌های موفقیت تان را برای مصاحبه کننده برجسته و روشن کنید.

“چه چیزی شما را به حوزه منابع انسانی جذب کرد؟”

اگر برای شغلی در زمینه منابع انسانی برنامه‌ریزی کرده‌اید دلایلی را که از این شغل لذت می‌برید، بازگو کنید. اگر از مسیر دیگری راه خود را به سمت این حوزه پیدا کردید، این موضوع نیز میتواند مساله بسیار خوبی باشد. لازم نیست وانمود کنید کارکردن در این حوزه رویای نوجوانی شما بوده است! فعالیت در زمینه‌ها و مشاغل دیگر می‌تواند تجربه گسترده‌تری از شما ارائه دهد و همچنین شما را قادر به توضیح این موضوع میکند که چگونه از آن به نفع خود در منابع انسانی استفاده کرده‌اید.

“از نظر جایگاه شغلی، پنج سال دیگر خود را کجا می‌بینید؟”

مصاحبه کننده در تلاش است دریابد که آیا اهداف شما با فرصت‌هایی که موقعیت شغلی جدید و سازمان می‌تواند ارائه دهد، مطابقت دارد یا خیر پس صادق باشید.

اگر در مورد گزینه‌هایی که در نظر دارید مطمئن نیستید صریح صحبت کنید. به مصاحبه کننده نشان دهید جاه طلب بوده و قبلا به این موضوع فکر کرده‌اید. شما می‌توانید در حالی که برنامه های آینده خود را مشخص می‌کنید بر تعهد خود به این موقعیت شغلی خاص نیز تأکید کنید.

“همکاران و مدیران، گذشته و حال شما را چگونه توصیف می‌کنند؟”

شما می‌خواهید ویژگی‌های مثبت خود را منعکس کنید، اما مهم است که متواضع باشید و فروتنی نشان دهید. به روش‌های مثبتی که دیگران شما را می‌بینند ایمان داشته باشید اما اغراق نکنید. مصاحبه‌کننده جویای صداقت بوده و در تلاش است این موضوع که آیا شما راستگو هستید یا خیر را تشخیص دهد. می‌توانید به آخرین امتیازی که سرپرست تان در ارزیابی عملکرد به شما داده است اشاره کنید یا آنچه را که همکارانتان در مورد شما ستایش می‌کنند را بیان کنید.

“چرا جویای شغل تحت عنوان سرپرست منابع انسانی هستید؟”

پاسخ شما باید نشان دهنده این باشد که چرا به این شغل یا شرکت علاقه مند هستید و فقط به منزله یافتن شغل درخواست نداده‌اید. نشان دهید که در مورد سازمان تحقیق کرده اید مثلا چرا این سازمان برای شما جذاب است و چگونه می‌توانید برای این شرکت مناسب باشید.

همچنین می‌توانید دلیل ترک شغل فعلی خود را بیان کنید و تمایل خود را برای مواجهه با چالش بیشتر همراه با مسئولیت‌پذیری بیشتر نشان دهید زیرا باعث بکارگیری بهتر از استعدادهای شما در آینده خواهد شد. نشان دادن تلخی می‌تواند در نهایت به خود شما منعکس شود. بهتر است بگوییم: “من به دنبال محیط کاری پرچالش تر و آموزنده تر هستم” یا “به دنبال پیشرفت و توسعه هستم” تا اینکه “کارفرمای فعلی من شخصی وحشتناک و محیط کاری فعلی ام نامناسب برای کار کردن است.”

 

سوال های مصاحبه با نقش خاص در مصاحبه

شغل سرپرست منابع انسانی به مهارت‌ و دانش خاص نیاز دارد. سؤالات مصاحبه با نقش خاص به دنبال این است که بفهمند آیا توانایی‌های شما با مجموعه مهارت‌های مورد نیاز برای انجام کار مطابقت دارد یا خیر. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

“تجربه و سوابق تحصیلی شما چگونه شما را برای این سمت واجد شرایط می‌کند؟”

مصاحبه کننده مشتاق است ببیند که از نظر خودتان آیا نوع تجربه و تحصیلات شما به خوبی به این موقعیت مرتبط است یا خیر، بنابراین باید جزئیات را ارائه دهید. این فرصت شماست تا مستقیماً مسئولیت‌ها و دستاوردهای قبلی خود را با آنچه در شرح شغل فهرست شده است و اصول مدیریت منابع انسانی مرتبط کنید.

همچنین می‌توانید قدمی فراتر برداشته و بگویید که چگونه ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری شما در انجام موفقیت آمیز وظایفتان نقش داشته است.

“بخش مورد علاقه شما در مورد کار در حوزه منابع انسانی چیست؟”

شما احتمالاً از جنبه های مختلف کار در حوزه منابع انسانی لذت می‌برید، بنابراین محدود کردن پاسخ خود به یک مورد مشخص ممکن است چالش برانگیز باشد. به عنوان مثال آیا حوزه منابع انسانی مستقیماً با کارمندان کار کرده و به آن‌ها کمک می‌کند؟ آیا این تأثیری قوی بر سازمان دارد؟ شاید این موضوع که منابع انسانی مسئولیت‌های مختلفی را شامل شده و بسیاری از مهارت‌های شما را به کار می‌گیرد را دوست داشته باشید.

به این فکر کنید که کدام یک از کارها اگر از وظایفتان حذف می‌شد بیشتر دلتنگ آن می‌شدید و با آن شروع کنید و توضیح دهید که چه چیزی در مورد این کار را دوست دارید. سپس می‌توانید به چند جنبه دیگر که به نظر شما رضایت بخش است اشاره کنید. هرچه بیشتر از حوزه منابع انسانی تعریف و تمجید کنید، نشان دهنده اشتیاق بیشتر شما برای این کار است. صداقت را فراموش نکنید!

“به عنوان مدیر منابع انسانی، چه ویژگی‌هایی دارید که به شما کمک می‌کند برای شرکت ما دستاوردی داشته باشید؟”

تأکید کنید که نقش شما به عنوان مدیر منابع انسانی فراتر از نگهداشت، حقوق و مزایا یا پر کردن فرصت‌های شغلی است. برعکس، این امر مستلزم حصول اطمینان از عملکرد صحیح تمامی فرآیندها برای حمایت از اهداف سازمانی است. (پر کردن شغل با داوطلب اشتباه یا رسیدگی ناموفق به اختلافات کارکنان هیچ فایده و سودی ندارد.)

آنچه را که معتقدید در مدیریت افراد مؤثر است و چگونگی ارزیابی میزان موفقیت را توضیح دهید. برای ارائه ایده جدیدی که می‌خواهید اجرا کنید و اینکه این ایده چگونه بر سود نهایی  شرکت تأثیر می‌گذارد آماده باشید.

“تجربه‌ای در رهبری تیم پروژه تحت عنوان مدیر منابع انسانی دارید؟”

هدف این سوال تعیین این است که آیا می‌توانید در حین رهبری یک تیم و کار بر روی یک پروژه، مشکلات را مدیریت کرده و راه حل ارائه دهید. پاسخ شما باید نشان دهنده مهارت‌های ارتباط قوی و توانایی شما در ایجاد انگیزه در افراد و رسیدن به منبع مشکلات باشد.

اگر هدایت و رهبری یک تیم یا یک پروژه منابع انسانی را بر عهده نداشته اید، می‌توانید از زمانی صحبت کنید که رهبری و هدایت تیمی را که عضو آن بودید مشاهده کرده‌اید. همچنین می‌توانید از مثال زمانی‌که تیمی را در زمینه دیگری رهبری کرده‌اید، استفاده کنید.

“تجربه شما نسبت به سیستم‌های نرم افزاری منابع انسانی چیست؟”

منابع انسانی مدرن به شدت به نرم افزار و داده‌ها (سوابق) متکی است. در حالت ایده‌آل، کارفرمایان به دنبال کارجویانی می‌گردند که قبلاً در مورد برنامه‌هایی که در حال اجرا هستند یا به دنبال اجرای آن هستند، تجربه داشته باشند. اگر با سیستم آن‌ها کار نکرده‌اید، میزان تجربه و سوابق خود را با سیستم‌های دیگر و توانایی خود در یادگیری سریع ابزارها و نرم‌افزارهای جدید توضیح دهید.

“استراتژی و رویکرد استخدامی شما برای یافتن متقاضیان واجد شرایط چیست؟”

مصاحبه‌کننده می‌خواهد بفهمد که آیا رویکرد استخدام شما با رویه‌های فعلی سازمان مطابقت دارد یا می‌تواند برخی از پیشرفت‌های مورد نیاز آن‌ها را به همراه داشته باشد. مهم است که نشان دهید با یک برنامه جامع که شامل عناصر حیاتی است، زمینه ای را فراهم میکنید تا قضاوت درستی در خصوص انتخاب افراد متناسب انجام شود.

  • درک دقیق و صحیح از آنچه برای موقعیت‌های شغلی لازم است تا با کارجویانی که مهارت‌های مناسبی دارند، مطابقت داشته باشد.
  • جایگاه‌های شغلی به خوبی تعریف شده به صورتی‌که نام تجاری کارفرما را در خود جای داده است.
  • ارتباط موثر و کارآمد با متقاضیان برقرار میشود.
  • فرآیند کامل درخواست و مصاحبه انجام میشود.
  • از روش‌های نوآورانه استخدام (رسانه‌های اجتماعی، اعلانات‌ شغلی خاص، متقاضیان قبلی و غیره) استفاده میشود.

“پیش بینی شما درمورد پنج سال آینده حوزه منابع انسانی چیست؟”

مدیران منابع انسانی با ذکاوت از میزان “فراوانی تغییرات” در صنعت خود آگاه هستند. آن‌ها باید با روندهای در حال ظهور منابع انسانی به روز بمانند. به مصاحبه‌کننده اجازه دهید بداند که شما درک درستی از آنچه ممکن است بر حوزه منابع انسانی و مسیری که میپیمایید، دارید.

موضوعی مانند استخدام و دورکاری، هوش مصنوعی، عدالت و … را انتخاب کنید و در مورد تأثیر آن‌ها در آینده بحث کنید. اگر بتوانید اطلاعاتی را از نشریات، کنفرانس‌ها، یا سایر منابع مرتبط با منابع انسانی ارائه کنید، نشان دهنده این موضوع است که با آخرین تحقیقات و پیشرفت‌های صنعت آشنا هستید.

 

سوال های مصاحبه رفتاری

مدیر منابع انسانی باید بین احساس همدلی و قاطعیت تعادل داشته باشد. سوال های مصاحبه رفتاری به دنبال سنجش مهارت‌های حل مسئله و رویکرد شما به شرایط خاص است. سوالات احتمالی عبارتند از:

” سبک مدیریت خود را شرح دهید.”

نام بردن از سبک‌های مدیریتی که به آن گرایش دارید، به شخص مصاحبه کننده نشان می‌دهد که طریقه رهبری و هدایت شما چگونه است. با این حال، نشان دادن انعطاف‌پذیری برای آزمودن روش‌های جدیدی که سازمان از آن استقبال می‌کند نیز مهم است.

از تاکید بر تجربه خود در زمینه ایجاد انگیزه و کوچینگ کارکنان با مثال‌های واقعی از نقش‌های منابع انسانی گذشته خود، شخص مصاحبه کننده را مطلع سازید. اگر این اولین موقعیت شغلی در زمینه مدیریتی شماست، همچنین می‌توانید رویکرد مدیریتی را که در دیگران تحسین کرده‌اید توصیف کرده و برای دستیابی به آن برنامه‌ریزی کنید.

قوی‌ترین دارایی‌ تان چیست و حوزه‌ای که تمایل دارید در آن رشد کنید کدام است؟”

این فرصت شماست تا به مصاحبه کننده بگویید واقعا چه کسی هستید. با اعتماد به نفس نقاط قوتی را که مستقیماً با وظایف این شغل و ارزش‌های سازمان مرتبط است برجسته کنید. سپس باید خلاصه‌ای از زمانی که توانایی‌های شما منجر به موفقیت شده است را تعریف کنید.

مصاحبه کنندگان انتظار ندارند که شما ایراد و یا مشکل شخصیتی خود را بازگو کنید. با این حال، آن‌ها کنجکاوند که شما چگونه با داشتن خودآگاهی کافی برای تجزیه و تحلیل اشتباهات خود، بر چالش های پیش آمده غلبه کرده‌اید.

گزینه دیگر انتخاب نقطه ضعفی است که می‌توان به راحتی با آموزش درست بر آن غلبه کرد (“می‌خواهم مهارت‌های تجزیه و تحلیل داده‌های خود را تقویت کنم”) یا نقطه ضعفی که به این شغل خاص بی ربط است (“من باید به چالش کشیده بشوم در غیر این صورت خسته می‌شوم”.) همچنین باید در مورد استراتژی خود برای توسعه در این زمینه اظهار نظر کنید.

“در مورد مربی‌های خود در حوزه منابع انسانی خود بگویید.”

صحبت راجع به مربیان خود به مصاحبه کننده دیدگاهی نسبت به شخصیت شما می‌دهد. آن‌ها متوجه می‌شوند که چه فردی برای شما الهام بخش است و اینکه شما به دنبال رشد بوده و خواستار این هستید که از دیگران بیاموزید. حتی اگر با یک مربی خاص رابطه شخصی ندارید، می‌توانید درباره رهبران برجسته در زمینه منابع انسانی که به آن‌ها احترام می‌گذارید و از آن‌ها پیروی می‌کنید صحبت کنید.

” چگونه در شرایط پر تنش و استرس‌زا کار می‌کنید.”

مدیران منابع انسانی باید خونسرد بمانند، منطقی فکر کنند و در شرایط چالش آمیز به درستی عمل کنند. شما باید به کارفرما نشان دهید که توانایی این کار را دارید. برای ارائه مثالی از نحوه مواجهه با فشار کاری در موقعیت‌های حرفه‌ای با مهارت‌های حل مسئله، مدیریت زمان و تصمیم‌گیری، بیان نمائید.

از آنجایی که جو و محیط مصاحبه یک محیط پر استرس است، رفتاری آرام و مطمئن در هنگام پاسخ دادن به این سوال از شما محافظت خواهد کرد.

“فهم و درک شما از محیط کاری مطمئن چیست؟”

مدیران منابع انسانی بر محیط کار کلی کارکنان تأثیر می‌گذارند، بنابراین مصاحبه‌کننده می‌خواهد ببیند آیا شما با فرهنگ شرکت آن‌ها همسو هستید یا آیا می‌توانید آن را در جهتی به سمت ترقی پیش ببرید.

اینکه چه فضایی بهترین کار شما را به نمایش می‌گذارد شامل نگرش‌ها و رفتارهای افراد نسبت به یکدیگر و هم‌چنین ملاحظات رهبری برای ارتباطات، کار گروهی و ورودی کارکنان باشد را شرح دهید.

“زمانی که توصیه شما به نوع و شیوه مدیریت منجر به بهبود شرایط یا فرآیندی در شرکت شده را بیان کنید.”

موقعیتی را تعریف کنید که تشخیص شما در خصوص نحوه اجرای موضوع یا کاری که  نیاز به تغییر یا پیشرفته شدن داشته، باعث بهبود فرآیند کاری و روند اجرایی شرکت شده است. سپس در مورد مراحلی که در مورد شیوه مدیریت و پیشرفت‌هایی که منجر به موفقیت شده است، صحبت کنید.

اگر داستان و کار شما یک دستاورد بزرگ نیست نگران نباشید. اگر تأثیر شما به واسطه نوع نقش‌هایی که بر عهده داشته‌اید محدود شده است، مثال شما همچنان می‌تواند سنگین و پربار باشد. حتی یک دستاورد کوچک که به موقعیت یا ارزش‌های سازمان مربوط می‌شود، توانایی‌های شما را به خوبی به نمایش می‌کشد.

“تجربه شما در برخورد با کشمکش در یک سازمان چیست؟”

حل کشمکش‌های بین فردی مسئولیتی حیاتی برای مدیران منابع انسانی است. مصاحبه‌کننده می‌خواهد مطمئن شود که شما توانایی مشاهده تصویر کلی از وضعیت، درک هر دو طرف و حل و فصل اختلافات را به شکل حرفه‌ای دارید.

مثالی از یک اتفاق که کشمکش و درگیری آن را کنترل کردید ارائه دهید و موقعیت، نحوه ایجاد آن و اقدامات خاصی را که برای ایجاد یک نتیجه مثبت انجام دادید را نیز توضیح دهید.

“به کدام یک از دستاوردهای خود بیشتر افتخار می‌کنید؟”

این شانس شما برای نشان دادن اشتیاق و غرور برای موقعیت ارزشمندی است که به دست آورده‌اید. حتی اگر مصاحبه کننده مشخص نکند، باید به حرفه خود پایبند باشید و نه زندگی شخصی. پاسخ شما می‌تواند نشان دهد که چگونه از نظر حرفه‌ای رشد کرده‌اید و چه مهارت‌ها، اعتبار، ویژگی‌های شخصیتی و پیشینه‌ای را دارا هستید.

” سوالی ندارید؟”

همیشه از قبل حداقل چند سوال و هم‌چنین سوالاتی که در طول مصاحبه برای شما پیش آمده است را آماده کنید. پرسیدن سوال باعث می‌شود که خود را مشتاق نشان بدهید و همچنین این پیام را برسانید که به این شغل علاقه زیادی دارید.

سوالی که بر اساس تحقیقات قبلی شما در مورد سازمان ایجاد شده، نقطه خوبی برای شروع است. سعی کنید روی آنچه که می‌توانید از کار به دست آورید تمرکز نکنید. در عوض، به جزئیات مربوط به نقش یا کنجکاوی در مورد شرکت پایبند باشید.

سوال های مصاحبه موقعیتی

مدیران منابع انسانی به طور مداوم با مسائل و شرایط پیچیده و ظریف سر و کار دارند. در سوال های مصاحبه موقعیتی نحوه برخورد شما با سناریوهای معمولی محل کار را ارزیابی می‌کند و بینشی در مورد فرآیندهای فکری و مهارت‌های ارتباطی شما ارائه می‌دهد. در اینجا چند نمونه سوال مصاحبه موقعیتی برای مدیران منابع انسانی آورده شده است:

“چگونه ایده تغییر کار/موقعیتی در شرکت را به سایر کارمندان ارائه می‌دهید؟”

تغییر برای هر محیط کاری اجتناب‌ناپذیر است، بنابراین باید توانایی خود را در اجرای آن تغییر نشان دهید. موقعیتی را به اشتراک بگذارید که در آن مجبور بوده اید گروهی از کارمندان را به این منظور که لازم است تغییری در شیوه کار رخ دهد متقاعد کنید. بگویید که می‌دانید اکثر مردم با روتین و روال های کاری روزمره خود راحت هستند و ممکن است در برابر تغییرات مقاومت کنند، بنابراین شما سعی دارید دیدگاه آن‌ها را به‌جای اینکه صرفاً اقتدار خود را نشان دهید، درک و تأیید نمایید.

همچنین توضیح دهید که چگونه نمونه‌ای از نگرش مثبت و مطمئن را در مورد تغییر ایجاد می‌کنید، حتی اگر احساسات متناقضی در مورد آن داشته باشید.

“آیا تا به حال در حین کار در منابع انسانی از خط مشی شرکت منحرف شده‌اید؟”

اجرای سیاست‌ها و قوانین یکی از وظایف کلیدی مدیر منابع انسانی است. از آنجایی که هیچ سیاستی را نمی‌توان به طور کامل در هر موقعیتی اعمال کرد، مواقعی وجود دارد که برای برقراری تماس‌های سخت یا پیشنهاد اصلاحات نیاز به قضاوت صحیح دارید.

اگر در این شرایط بوده‌اید، توضیح دهید که چگونه به آن فکر کرده‌اید و به این نتیجه رسیده‌اید که انحراف قابل توجیه است. حتماً دلایل خاصی که چرا این ریسک را انتخاب کردید را نیز نام ببرید.

“آیا موقعیتی از زمانی که در شغل قبلی مجبور شده باشید با یک شرایط غیراخلاقی روبرو شوید دارید؟”

منابع انسانی باید استانداردهای اخلاقی را برای یک سازمان تنظیم و حفظ کند، بنابراین مدیر منابع انسانی باید فردی حرفه‌ای باشد. پاسخ شما به این سوال باید در مورد زمانی باشد که رفتارهای غیراخلاقی را مشاهده کرده و با عبور از فضای مناسب برای مقابله با آن موضع‌گیری کرده‌اید.

اگر مثال دست اولی ندارید، توضیح دهید که چگونه در مواجهه با یک سناریوی فرضی برخورد می‌کنید.

آیا وظیفه هدایت و رهبری تیمی از کارگران با پیشینه‌های مختلف را بر عهده داشته اید؟

پاسخ شما باید به مصاحبه‌کننده اطمینان دهد که تجربه‌ای در محیط‌های کاری متنوع دارید و از کار کردن با طیف وسیعی از افراد احساس راحتی می‌کنید. داستانی در مورد همکاری موفق با افرادی که با شما متفاوت هستند ارائه دهید. نحوه غلبه بر تفاوت‌ها و آموختن از دیدگاه‌های منحصر به فرد را به اشتراک بگذارید.

نکات کلی آماده سازی قبل از مصاحبه

در این قسمت چند پیشنهاد برای کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا به طور کلی برای مصاحبه مدیر منابع انسانی مجهزتر و آماده‌تر شوید، آورده شده است:

  • بایستی با درک واضحی از نقاط قوت خود وارد جلسه شده و نقاط قوت خود را برجسته کنید.
  • تحقیقات کامل و جامعی در مورد سازمان انجام دهید و جزئیاتی را که نشان دهنده دانش شما از کسب و کار آن‌هاست به اشتراک بگذارید.
  • راه‌هایی بیابید که نشان دهید چگونه برای این موقعیت مناسب هستید و ویژگی‌ها و راه‌حل‌های مورد نیاز آن‌ها را دارید.

جمع بندی کلی

چه در حال درخواست ارتقاء در سازمان فعلی خود باشید یا یک کارمند جدید، داشتن برنامه و استراتژی پیش از زمان مصاحبه به شما اطمینان بیشتری در ارائه بهتر خودتان می‌دهد. علاوه بر این، پاسخ‌هایی که به‌دقت به سؤالات مصاحبه مدیر منابع انسانی ارائه شده‌اند، تصویر دقیقی از آنچه باید نشان دهید را به شما میدهند و مصاحبه مفید و اثربخشی را برایتان رقم میزند.

منبع:

آکادمی نوآوری منابع انسانی هلند

برای ثبت نام در دوره اصول مصاحبه گری بر اساس مصاحبه استخدامی شایسته محور اینجا کلیک کنید

3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *