مدیریت منابع انسانی برای مدیران غیر منابع انسانی

توسعه منابع انسانی سرآمد > مدیریت منابع انسانی برای مدیران غیر منابع انسانی

مسئولیت های کلیدی شما در حوزه مدیریت منابع انسانی به عنوان یک مدیر غیر منابع انسانی و یا یک مدیر منابع انسانی تازه کار!

امروزه به اشتراک گذاری هر چه بیشتر مسئولیتهای مدیریت منابع انسانی در سازمان ها توسط مدیران و سرپرستان بخش های مختلف سازمان، ضروری است. به عنوان مدیر یا سرپرست، باید بدانید که چگونه در موقعیت های بحرانی و حساس بتوانید تصمیم گیری های موثری را برای اعضا تیم داشته باشید. در نتیجه میتوان گفت تمامی مدیران درگیر فرآیند ها و رویه های مدیریت منابع انسانی از جمله استخدام ، شایسته گزینی ، جذب ، توسعه ، آموزش ، مدیریت عملکرد ، ارتقاء ، تحقیق بدو استخدام ، تعدیل نیرو و مدیریت ریسک هستند. تصمیمات نادرست میتواند برای سرپرستان آن شغل و یا سازمان ها صدمات قابل ملاحظه ای در کوتاه مدت یا بلند مدت به همراه داشته باشد. اینجاست که آموزش مبانی مدیریت منابع انسانی برای مدیران غیر منابع انسانی، مشخص میشود.

این دوره دانش و مهارت های مهم در مدیریت منابع انسانی و همچنین مسئولیت های کلیدی یک مدیر منابع انسانی را می آموزد و به شما کمک میکند تا به طور موثر نظارت و هدایت تیم و سازمان خود را انجام دهید و عملکرد کارکنانتان را بهبود بخشید

آیا این دوره برای شما مناسب است؟

آیا مسئولیت مدیریت کارمندان را بر عهده دارید؟

آیا هنگام بروز مشکلات برای کارکنان احساس اضطراب می کنید؟

آیا نیاز به یک مشاور یا پشتیبان منابع انسانی دارید؟

اگر پاسخ تان به هریک از سوالات فوق مثبت است ، این دوره برای شما مناسب است.

سود شما از سرمایه گذاری در این دوره چیست؟

شما از مهارت های خود برای مدیریت کارکنان و حل مسائل پیچیده ای که پیش می آید، احساس اعتماد به نفس خواهید کرد، همچنین میدانید در چه زمینه ای نیاز به کمک و پشتیبانی توسط یک مشاور منابع انسانی دارید؟ و برای آن دسته از موضوعاتی که در حال حاضر باعث نگرانی تان شده اند، دانش و مهارت های خود را افزایش می دهید. به علاوه، شما می آموزید که چگونه از اشتباهات پرهزینه ای که می تواند به دلیل عدم آگاهی، پیش بیاید، جلوگیری کنید.

ثبت نام در دوره آموزشی

چرا مدیریت منابع انسانی برای مدیران غیر منابع انسانی؟

بر اساس تحقیقی که ظرف سالهای ۹۱ و ۹۲ روی ۴۳۳ نفر از کارکنان مستعفی سه شرکت بزرگ کشور ( در سه حوزه #تولید ، #تحقیق_و_توسعه و #خدمات ) بعمل آمد متوجه شدم که ۱۶۷ نفر از این عده، فقط به یک دلیل با این سازمان ها قطع همکاری کرده اند:
” رفتار مدیر مافوق یا سرپرست ”
نگرانی ام وقتی بیشتر شد که متوجه شدم ۸۰ نفر دیگر نیز تنها به یک دلیل با شرکت های خود قطع همکاری کرده بودند :
“عدم به کار گیری درست کارکنان در جایگاه متناسب و عدم ابلاغ شرح شغل قبل از بکارگیری نیرو ”
تاسف بار تر این هست که بدانید بیش از ۸۰٪ این اشخاص ( که از این سه سازمان خارج شده اند ) سازمانهای خود را عالی ارزیابی نمودند و حتی اظهار داشتند که اگر عارضه های ذکر شده برطرف گردند، حاضرند به سازمانهای قبلی برگشته و ادامه همکاری دهند .
این نشان میدهد حتی افرادی که از این سازمان ها خارج شده اند نیز تا حد بسیار زیادی معتقدند که شرکتهایشان سازمان خوب و ایده الی بوده است.
تاسف بار اینکه فقط ۲۸ نفر از این عده بدلیل عدم رضایت از حقوق دریافتی با شرکت های خود قطع همکاری کرده بودند ، و نارضایتی از حقوق ، در رتبه چهارم قرار داشت . مدنظر داشته باشید که این تحقیق در سال های ۹۱ و ۹۲ و در اوج #تحریم های ظالمانه غرب علیه کشورمان انجام شده است ، در شرایطی که برخی از صنایع بدلایل اقتصادی ( و #مدیریتی ) به #تعدیل_نیرو میپرداختند و امنیت شغلی در سطح مناسبی نبود اما در همان شرایط نیز #عدم_رضایت از #حقوق_و_دستمزد رتبه چهارم قطع همکاری را به خود اختصاص داده بوده ، و عارضه های مرتبط با #مدیریت_منابع_انسانی در جایگاه اول و دوم قرار داشته اند .
لذا ظرف سال ۹۲ در هرسه شرکت مذکور، به طراحی دوره آموزشی برای مدیران غیر منابع انسانی اقدام شد و نتایج بررسی های صورت گرفته در سال ۹۳ ، حاکی از آن است که خروج کارکنان بدلیل رفتار مدیر مافوق و سرپرست بلافصل، به حدود نصف کاهش یافته است.
یک اصل انکار ناپذیر مدیریت منابع انسانی میگوید که کارکنان، مدیران را ترک میکنند نه سازمانشان را!
لذا خصوصا در این روزها که #تحریم های #محتوم_به_شکست علیه کشورمان، مدیران و صاحبان کسب و کار را نگران کرده ، احساس می کنم باید از تجربه ای که ظرف سالهای ۹۱و۹۲ بدست آمده به درستی بهره برداری کنیم .
در این دوره یک روزه کلیه زیرسیستم های #مدیریت_منابع_انسانی را بطور روان و گویا با #مدیران_غیر_منابع_انسانی در میان می گذاریم و برای تک_تک این موارد ، تکنیک های #کاربردی به ایشان ارائه خواهیم داد .
از این دوره نیز با #دست_پر به سازمان خود برگردید.

باآرزوی توفیق
آرمین خوشوقتی

1/5 (1 نظر)
1/5 (1 نظر)