مدیریت منابع انسانی

18 مزیت تجزیه و تحلیل منابع انسانی برای کسب و کار شما

مزیت تجزیه و تحلیل منابع انسانی برای کسب و کار

تجزیه و تحلیل منابع انسانی به متخصصان منابع انسانی کمک می‌کند تا تصمیماتی مبتنی بر داده اتخاذ کنند که نقشی اساسی در موفقیت سازمان ایفا می‌کند. بیش از 70 درصد از مدیران، تجزیه و تحلیل افراد را اولویت اصلی در سازمان خود می‌دانند. بازار تجزیه و تحلیل منابع انسانی قرار است طی سه سال آینده 90 درصد رشد کند و به 3.6 میلیارد دلار برسد. اگر بخش منابع انسانی شما از بهره برداری از مزایای تجزیه و تحلیل منابع انسانی برای بهبود کارایی کسب و کار شما استفاده نمی‌کند، با ادامه سرمایه گذاری هنگفت سازمان ها در دیجیتالی شدن، در خطر عقب ماندن هستید.

در این مقاله، به طور خلاصه مروری خواهیم کرد که تجزیه و تحلیل منابع انسانی چیست و مزایای اصلی تجزیه و تحلیل منابع انسانی برای کسب و کار شما چیست.

تجزیه و تحلیل منابع انسانی چیست؟

تجزیه و تحلیل منابع انسانی شامل جمع آوری داده ها و معیارهای کلیدی در مورد نیروی کار و سازمان شما برای به دست آوردن بینش‌های ارزشمند و درک بهتر اثربخشی آنها است. با استفاده از این داده‌ها، می‌توانید نقاط ضعف را در سراسر کسب‌وکار شناسایی کنید و آن‌ها را برای افزایش کارایی، بهره‌وری، نرخ حفظ، اثربخشی آموزش و موارد دیگر بهبود بخشید – که همه اینها به نفع شماست.

تحلیل منابع انسانی چیست؟ | HR Analytics

تجزیه و تحلیل افراد، تجزیه و تحلیل نیروی کار یا تجزیه و تحلیل استعداد نامیده می‌شود، که شامل جمع آوری و ایجاد گزارش از داده‌های منابع انسانی است.

تجزیه و تحلیل منابع انسانی

مزایای تجزیه و تحلیل منابع انسانی

1. تمرین منابع انسانی مبتنی بر شواهد

به طور سنتی، مدیریت منابع انسانی همیشه بر اساس روندها، سوگیری ها، یا اصلاحات موقت است. معمولاً بین آنچه متخصصان منابع انسانی معتقدند مناسب و مؤثر هستند و داده‌هایی که مؤثر بودنشان را ثابت می‌کنند، ناسازگاری وجود دارد. منابع انسانی مبتنی بر شواهد بر تصمیم‌گیری مبتنی بر شواهد حاصل از داده‌های داخلی، یافته‌های پژوهشی و مطالعات، قضاوت کارشناسان، تجربه واقعی زندگی، ارزش‌ها و نگرانی‌ها متمرکز است. این رویکرد متخصصان منابع انسانی را قادر می‌سازد تا تصمیمات مربوط به منابع انسانی را بر اساس حقایق و شواهد قرار دهند نه اینکه صرفاً بر حس درونی تکیه کنند.

یکی از نمونه‌های آن زمانی است که تیم منابع انسانی بانک PNC از تجزیه و تحلیل منابع انسانی برای درک بهتر ریسک برنامه‌های تشویقی خود استفاده می‌کرد. این به آنها کمک کرد تا ماهیت نقش‌های خاص را بهتر درک کنند. سپس، آن‌ها چارچوبی را برای کاهش این خطر ایجاد کردند تا اینکه سیاست‌های پاداش خود را به طور کلی لغو کنند.

مثال دیگر زمانی است که کرافت هاینز پیشنهاد تصاحب خصمانه یونیلور را در سال 2017 ارائه کرد. تیم منابع انسانی یونیلور از ابزارهای تحلیلی برای تجزیه و تحلیل شبکه‌ها در سازمان و ایجاد مدل‌هایی برای کاهش هزینه‌های احتمالی استفاده کرد. آنها همچنین توانستند روحیه و نگرش کارکنان را ردیابی کنند و نحوه واکنش کارکنان به استراتژی دفاعی یونیلور را بسنجند. این به آنها کمک کرد در این دوران بحران تصمیمات کلیدی بگیرند. در نهایت، آنها توانستند نشان دهند که در موقعیت بهتری نسبت به کرافت هاینز برای استفاده از نقاط قوت تجارت خود قرار دارند.

ثبت نام در برنامه گواهی People Analytics شما را با مهارت‌ها، دانش و تجربه عملی تجهیز می‌کند تا از مزایای تجزیه و تحلیل منابع انسانی در سازمان خود استفاده کنید.

2. بهبود جذب و استعدادیابی

شما با ردیابی داده‌های مربوط به معیارهای کلیدی استخدام مانند هزینه به ازای هر استخدام، نرخ تکمیل درخواست، کیفیت استخدام، کیفیت منبع، و تجربه نامزد، بینش ارزشمندی در مورد فرآیند استخدام خود به دست می‌آورید. این به شما امکان می‌دهد ببینید چه چیزی کار می‌کند، چه چیزی نیاز به بهبود دارد، و تغییراتی را متناسب با آن ایجاد کنید، که تأثیر مثبتی بر تجارت خواهد داشت.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که سازمان‌ها با آن مواجه هستند، یافتن افراد مناسب برای نقش‌های مناسب است. علاوه بر این، نرخ‌های فرسایش زودهنگام می‌تواند هزینه‌های قابل توجهی برای یک کسب و کار داشته باشد. 66 درصد از مدیران مالی اعتراف کرده‌اند که هنگام استخدام در سازمانشان تصمیمات مناسب فرهنگی ضعیفی دارند. بنابراین، بسیار مهم است که بدانید چه کسی را استخدام کنید تا از عملکرد و بهره وری بهینه در کسب و کار خود اطمینان حاصل کنید و نرخ گردش مالی و هزینه‌های استخدام خود را کاهش دهید.

تجزیه و تحلیل منابع انسانی می‌تواند تمام اطلاعات و مهارت‌های موجود در برنامه‌های نامزدهای جدید را بررسی کند، آن را با مهارت‌ها و رفتارهای افراد برتر فعلی‌تان مقایسه کند و با استفاده از الگوریتم‌ها فهرستی کوتاه از بهترین نامزدهای بالقوه ایجاد کند. برای مثال، ارزیابی‌های قضاوت موقعیتی مناسب می‌تواند تضمین کند که نامزدها شایستگی‌های مناسبی برای پیشرفت در یک نقش خاص دارند. این باعث صرفه جویی در زمان استخدام کنندگان و پول کسب و کار شما می شود و شانس شما را برای استخدام مناسب در اولین بار افزایش می‌دهد.

رولزرویس از Aon کمک گرفت تا با اجرای یک ارزیابی کوتاه‌تر و جذاب‌تر که نامزدهای دارای استعداد و پتانسیل بیشتری را شناسایی می‌کرد، میزان ترک تحصیل خود را کاهش دهد. در نتیجه، 98 درصد از متقاضیانی که برای آزمون‌های آنلاین ثبت نام کردند، همه آنها را تکمیل کردند.

 1. مدیریت عملکرد و بهره وری کارکنان

با تجزیه و تحلیل منابع انسانی و شاخص های کلیدی عملکر (KPI)، می‌توانید ROI همه کارمندان را ارزیابی کنید. این به شما کمک می‌کند تا بهترین عملکرد خود را شناسایی کنید (و از آنها به عنوان معیاری در هنگام استخدام جدید استفاده کنید) و کسانی که با مشکل مواجه هستند (و از آنها حمایت کنید). درک بهتر انگیزه، بهره وری و کارایی می‌تواند به همه کارکنان کمک کند تا عملکرد خود را بهبود بخشند و به نتیجه نهایی کمک کنند.

تجزیه و تحلیل می‌تواند بینشی در مورد تعاملات بین کارمندان و همکاری بین بخش‌ها ارائه دهد. همچنین می‌تواند به شما نشان دهد که چگونه کارمندان با برنامه‌های خاص تعامل دارند و چگونه این کار بر بهره‌وری آنها تأثیر می‌گذارد. از این طریق، می‌توانید فرآیندهای داخلی را بهینه کنید و گردش کار کارکنان را ساده کنید تا عملکرد، همکاری و بهره وری را افزایش دهید. به عنوان مثال، اگر سازمانی بتواند سطوح بهره‌وری کارکنان از راه دور خود را تجزیه و تحلیل کند، می‌تواند از این یافته‌ها برای شکل دادن به سیاست‌های کار از راه دور خود استفاده کند.

Best Buy نشان داد که افزایش 0.1٪ در تعامل منجر به بیش از 100000 دلار درآمد عملیاتی سالانه در هر فروشگاه می‌شود. این یافته باعث شد تا Best Buy منظم بودن نظرسنجی‌های مشارکت کارکنان خود را از سالانه به فصلی افزایش دهد.

 1. کمک به ایجاد بسته‌های غرامت و مزایا عادلانه

تجزیه و تحلیل داده‌های غرامت به شما امکان می‌دهد تا هرگونه تفاوت پرداخت را شناسایی کرده و آن‌ها را برطرف کنید تا اطمینان حاصل کنید که به برابری حقوق داخلی و خارجی دست می‌یابید. همچنین می تواند به شما کمک کند تعیین کنید کدام مزایا برای کارمندان شما ارزش بیشتری دارد. سپس، می‌توانید بسته‌های غرامت و مزایای خود را بر اساس آن تنظیم کنید. به علاوه، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا یک درصد پاداش اضافی منجر به حفظ یا عملکرد بهتر می‌شود یا اینکه تفاوت محسوسی ایجاد نمی‌کند. این در نهایت می‌تواند در هزینه شما صرفه‌جویی کند.

مقاله‌ای توسط Employee Benefit News نشان می‌دهد که کارکنان در Staples.com چه احساسی در مورد بسته‌های پاداش خود دارند. 62.3 درصد از آنها اظهار داشتند که در ازای مزایای بهتر در محل کار، حقوق کمتری را می‌پذیرند. علاوه بر این، این نظرسنجی نشان داد که فهرستی از مزایا و مزایای ضروری که کارمند را متقاعد می‌کند شرکت را ترک نکند تقریباً یکسان است. آنها شامل ساعات منعطف، گزینه های کار از راه دور، و حق بیمه پرداخت شده بودند که همگی تقاضای زیادی داشتند. بینش‌هایی مانند این می‌تواند به شما کمک کند تا پیشنهادات خود را برای تقویت روحیه و حفظ حفظ کنید.

تجزیه و تحلیل افراد – دستنامه منابع انسانی

سازمان ها از تجزیه و تحلیل افراد در زمینه های عملکردی کلیدی منابع انسانی مانند پاداش، استخدام و انتخاب، حفظ، تنوع، شمول، برابری و تعلق و مدیریت عملکرد استفاده می کنند.

5. امکان برنامه ریزی نیروی کار موثر

تجزیه و تحلیل منابع انسانی همچنین به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که با پیش بینی و آماده شدن برای نیازهای آینده نیروی کار، پیشتاز باشند. برای مثال، پیش‌بینی نرخ فرسایش به سازمان‌ها کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی نیروی کار خود را بهبود بخشند، به‌ویژه برای نقش‌های حیاتی در کسب‌وکار.

آی‌بی‌ام از داده‌های مربوط به استخدام، دوره تصدی، عملکرد، نقش، حقوق، سابقه ترفیع و موقعیت مکانی استفاده کرد تا نرخ گردش مالی خود را در نقش‌های حیاتی تا 25 درصد طی چهار سال کاهش دهد.

تجزیه و تحلیل همچنین می‌تواند به اندازه گیری بیش از حد یا کمبود کارکنان کمک کند. به عنوان مثال، یک شرکت معدنی زیمبابوه دریافت که برای توجیه هر استخدام اضافی برای حفظ بار کاری و جلوگیری از فرسودگی، افزایش 22.5 درصدی در تماس‌های فعالیت مورد نیاز است.

 1. به راحتی تجزیه و تحلیل شکاف مهارت ها را انجام دهید

غنا و عمق نرم افزار تجزیه و تحلیل منابع انسانی به این معنی است که می‌تواند از الگوریتم‌هایی برای شناسایی مهارت‌ها و شکاف‌های دانش در تیم‌های فعلی شما استفاده کند. مهارت‌های موجود تیم شما را می‌توان بر روی یک شبکه در برابر مهارت‌هایی که نیاز دارید ترسیم کرد. این می‌تواند به شما کمک کند نقاط ضعف را شناسایی کرده و طرحی برای پل زدن آنها پیشنهاد دهید. شکاف‌هایی مانند این اغلب در صورت حل نشدن به میزان مشارکت، روحیه و جابجایی کارکنان آسیب می‌زند.

شما می‌توانید مجموعه مهارت‌ها، عملکرد، تحصیلات و تجربیات فعلی را تجزیه و تحلیل کنید تا مشخص کنید کدام یک از کارکنان شما برای ارتقاء مهارت در یک زمینه خاص مناسب تر هستند. این بدان معناست که منابع انسانی نیازی به جذب فوری استعدادهای جدید ندارد. در عوض، آن‌ها می‌توانند قبل از اینکه به جای دیگری بگردند، به دنبال پر کردن شکاف‌های استعداد و مهارت‌های داخلی باشند. به طور کلی، این امر با استفاده از پتانسیل نیروی کار فعلی شما، هزینه‌های استخدام را کاهش می‌دهد، نرخ گردش مالی را بهبود می‌بخشد و می‌تواند فرهنگ قوی‌تری ایجاد کند.

 1. تقویت یادگیری و توسعه، ارتقاء مهارت و مهارت مجدد

داده‌ها می‌توانند به شما نشان دهند که کارکنان شما در کجا نیاز به ارتقا یا مهارت مجدد دارند، آیا از فرصت‌های آموزشی استفاده می‌کنند و آیا آموزش برای آنها مرتبط است. این به شما کمک می‌کند تا برنامه‌های یادگیری و توسعه مرتبط ایجاد کنید که به ارتقای مهارت و مهارت مجدد کارکنان، افزایش عملکرد، دستیابی به اهداف سازمانی و صرفه جویی در زمان و هزینه کمک می‌کند.

به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل می‌تواند به شما کمک کند بفهمید کدام یک از کارمندان شما یادگیری در حین کار را ترجیح می‌دهند و کدام یک یادگیری در کلاس را ترجیح می‌دهند. همچنین می تواند به شما نشان دهد که کدام کارمندان بیشتر به دنبال یادگیری بیشتر هستند و چه ویژگی‌های شخصیتی دارند.

فوجیتسو از تجزیه و تحلیل منابع انسانی برای تعیین اینکه آیا برنامه مربیگری همتایانش موثر بوده و باید ادامه یابد یا خیر استفاده کرد. آنها ارتباط قوی بین مربیگری همتا و نتایج کسب و کار پیدا کردند و برنامه را ادامه دادند.

یک خرده فروش بزرگ هلندی FMCG از تجزیه و تحلیل افراد برای تجزیه و تحلیل اثربخشی آموزش استفاده کرد. آن‌ها دریافتند که پرسنل آموزشی فروشگاه تأثیر مثبتی بر عملکرد مالی فروشگاه دارد، که آنها از طریق تست A/B اندازه گیری کردند. ROI برنامه آموزشی آنها در سال اول 400٪ بود.

 1. جلوگیری از گردش مالی

یکی دیگر از مزایای تجزیه و تحلیل منابع انسانی این است که می تواند به شما در درک موارد زیر کمک کند:

 • کدام کارمندان ترک می‌کنند و چرا،
 • میزان نگهداری شما،
 • کدام بخش ها گردش مالی بالاتر از متوسط دارند،
 • نرخ فرسایش زودهنگام برای افراد جدید،
 • و اینکه کدام کارمندان به احتمال زیاد در آینده ترک خواهند کرد.

این داده‌ها سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا از زیان‌ها قبل از وقوع جلوگیری کنند، نرخ گردش مالی خود را با درک علت اصلی کاهش دهند و سپس استراتژی‌های هدفمندی را برای بهبود نگهداری طراحی کنند.

فروشنده کفش کلارکز از تجزیه و تحلیل برای تعیین ارتباط واضح بین مشارکت کارکنان و تأثیر متعاقب آن بر عملکرد فرد و شرکت استفاده کرد. آنها دریافتند که بهبود 1٪ در تعامل منجر به افزایش 0.4٪ در عملکرد تجاری شد. مدت زمان تصدی یک مدیر فروشگاه نیز نشانگر قوی عملکرد بود. با این داده ها، کلارکز یک الگو برای فروشگاه های با عملکرد بالا و یک جعبه ابزار در مورد تعامل برای مدیران ایجاد کرد تا به افزایش عملکرد کارکنان و فروشگاه آنها کمک کند.

به طور مشابه، در Credit Suisse، تجزیه و تحلیل‌ها به تیم منابع انسانی امکان داد تا پیش بینی کنند چه کسی ممکن است شغل خود را ترک کند و چرا. مدیران این اطلاعات را برای کاهش ریسک گردش مالی و بهبود نگهداری دریافت کردند. همچنین برای کمک به حفظ کارمندان با عملکرد بالا که ممکن است در معرض خطر ترک باشند، به آنها آموزش داده شد. به طور کلی، این برنامه تقریباً 70،000،000 دلار در سال برای شرکت صرفه جویی کرد.

 1. بهبود تجربه نامزد و کارمند

یک مطالعه نشان داد که 56 درصد از متقاضیان در طول فرآیند درخواست شغل با نوعی مشکل فنی مواجه می‌شوند. این می‌تواند منجر به رها شدن برنامه ها و از دست دادن استعدادهای برتر شود. ارائه یک فرآیند جذب و استخدام جذاب و بی عیب و نقص که در آن کاندیداها تجربه مثبتی دارند، منجر به حفظ بهتر، تقویت برند کارفرمای شما و کسب استعدادهای آینده می‌شود.

تجزیه و تحلیل منابع انسانی می‌تواند به شما در تجزیه و تحلیل تجربه نامزد در طول فرآیند استخدام و تجربه کارمندان خود در کار روزانه کمک کند. به عنوان مثال، چقدر حس تعلق آنها قوی است، کجا بهترین عملکرد را دارند، چه احساسی نسبت به هر جنبه ای از شغل خود دارند و چگونه می‌توانند در نقش خود و سازمان به رشد خود ادامه دهند. این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا تجربه روزانه کارکنان خود را بهبود بخشیده و محیط کاری و فرهنگ شرکت بهتری ایجاد کنید.

به عنوان مثال، در E.ON، تجزیه و تحلیل افراد به شرکت کمک کرد تا متوجه شود که میزان غیبت کارمندان بالاتر از میانگین آنها به دلیل فقدان تعطیلات طولانی در مقطعی از سال یا عدم استفاده از یک یا دو روز مرخصی هر چند وقت یکبار در طول سال افزایش یافته است. سال این یافته ها برای بهبود سیاست های تایید تعطیلات به مدیران ابلاغ شد. در نهایت، منجر به تجربه مثبت‌تر کارمندان و کاهش میزان غیبت شد.

 1. شناسایی ناکارآمدی ها

تجزیه و تحلیل منابع انسانی به متخصصان منابع انسانی کمک می‌کند تا به فرآیندها و عملیات‌های تجاری نگاه کنند، اما در داخل نیز به حوزه‌هایی که می‌توانند در خود منابع انسانی بهبود یابند، توجه داشته باشند. برای مثال، سیستم‌هایی که به خوبی ارتباط برقرار نمی‌کنند، تکیه بر فرآیندهای کاغذی دستی که در آن نرم‌افزار دیجیتال می‌تواند در زمان و هزینه صرفه‌جویی کند.

از طریق داده‌ها، منابع انسانی می‌تواند فرآیندهایی را که به کسب‌وکار کمک نمی‌کنند به نتایج دلخواه دست یابد یا ناکارآمد هستند شناسایی کرده و آنها را دوباره طراحی کند. فرآیندهای منابع انسانی کارآمدتر می‌تواند به افزایش قابل توجهی در سرزندگی کلی یک سازمان منجر شود.

کتاب اصول اساسی تحلیل افراد

 یکی از دلایلی که ممکن است منجر به شکست در تجزیه و تحلیل افراد شود، این است که فرآیند جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها، ساده انگاشته شود.

 1. صرفه جویی در پول

تجزیه و تحلیل می‌تواند به سازمان کمک کند تا با نشان دادن ارزش بالقوه هر دلار خرج شده، از بودجه خود به طور موثرتر استفاده کند. نرم‌افزار می‌تواند بخش‌های منابع انسانی و مالی را متحد کند و یک منبع منفرد از حقیقت را ارائه دهد و هر دو تیم را قادر می‌سازد تا درک قوی از معیارها، از جمله اعداد ROI و حقوق داشته باشند.

به عنوان مثال، فرض کنید داده‌ها به شما نشان می‌دهند که یکی از برنامه‌های L&D شما به کارمندان کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشند و نتیجه شما را تقویت کند. در این صورت، منطقی است که در این برنامه سرمایه‌گذاری کنید و هزینه برنامه‌هایی را که ارزش یکسانی ارائه نمی‌دهند کاهش دهید. به طور مشابه، اگر یک منبع خاص به طور مداوم نامزدهای با عملکرد برتر را برای شما به ارمغان بیاورد، منطقی است که اکثر بودجه استخدامی خود را به جای منابعی که نامزدهای متوسط را جذب می کنند، در آن کانال اختصاص دهید.

 1. حمایت از تحرک داخلی

داده‌های مربوط به مهارت های کارکنان شما به سازمان کمک می‌کند تا از استعداد خود به موثرترین روش استفاده کند. به علاوه، اجازه دادن به کارکنان برای داشتن تجربیات مختلف، کسب مهارت‌های جدید و پیشرفت در حرفه خود در شرکت می‌تواند به اهداف کوتاه و بلند مدت آنها کمک کند. همچنین به صرفه جویی در زمان و پول در استخدام های خارجی کمک می‌کند، تنوع و نوآوری را بهبود می‌بخشد و منجر به نرخ‌های نگهداری بهتر می‌شود. همه اینها به طور مثبت بر درآمد شما تأثیر می‌گذارد.

گزارش گرایش‌های استعدادهای جهانی لینکدین نشان می‌دهد که کارمندان احتمالاً 41 درصد بیشتر در سازمانی که به طور منظم از درون استخدام می‌کند، می‌مانند. گارتنر گزارش می‌دهد که کارمندان 27 درصد بیشتر در سازمانی با تحرک داخلی بیشتر تلاش می‌کنند.

علاوه بر این، راه حل‌های هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند مسیرهای شغلی داخلی را برای کارمندان ترسیم کنید. به عنوان مثال، اگر کارمندی بخواهد قدم بعدی را در حرفه خود بردارد اما مطمئن نیست که چه کاری انجام دهد، هوش مصنوعی می‌تواند بر اساس داده هایی که دارد توصیه کند. این به کارفرمایان و کارمندان کمک می‌کند تا با هم تصمیمات آگاهانه تری بگیرند و نرخ فرسایش را کاهش دهند.

 1. جلوگیری از رفتار نادرست محل کار

یکی دیگر از مزایای قابل توجه نرم افزار تجزیه و تحلیل منابع انسانی، داده‌هایی است که از گزارش‌های حوادث جمع آوری می‌کند. این اطلاعات می‌تواند به شناسایی روندهای سوء رفتار مانند آزار و اذیت در محل کار و سوگیری کمک کند. داده‌ها سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا برنامه‌های تاکتیکی برای پیش‌بینی و مبارزه با این مسائل و بهبود رفتار محل کار در سراسر کسب‌وکار انجام دهند.

در پاسخ به رسوایی آزار و اذیت جنسی در فاکس نیوز، این شرکت از آن زمان «شورای حرفه‌گرایی و مشارکت در محل کار فاکس نیوز» را ایجاد کرده است. این سازمان متشکل از دو مدیر منابع انسانی و چهار عضو مستقل است که از داده های نظرسنجی های کارکنان برای ارائه گزارش به مدیران شرکت و انتشار یافته ها در وب سایت خود استفاده می‌کنند.

 1. بهبود ایمنی محل کار

ایمنی محل کار برای همه سازمان‌ها اولویت دارد. یک محل کار ایمن به معنی صدمات کمتر در محل کار برای کارکنان است و همچنین باعث صرفه جویی در هزینه‌های شرکت در هزینه‌های مربوط به آسیب و غرامت می‌شود. تنها در ایالات متحده، هزینه جراحات ناشی از کار بیش از 170 میلیارد دلار در سال است. در واقع اکثر این حوادث قابل پیشگیری هستند. با استفاده از داده‌های حوادث ایمنی خود، می‌توانید از صدمات آتی در محل کار جلوگیری کنید و محیط کاری امن‌تری را برای همه کارکنان خود در این فرآیند ایجاد کنید.

در شل، تجزیه و تحلیل ها دریافتند که مشارکت کارکنان با عملکرد بهتر کسب و کار از طریق بهبود شیوه‌های ایمنی مرتبط است. افزایش 1 درصدی در مشارکت کارکنان منجر به کاهش 4 درصدی «تکرار موارد قابل ضبط» شد. همچنین عملکرد ایمنی رابطه مستقیمی با عملکرد تجاری داشت.

همچنین می‌توانید آموزش ما را در مورد نحوه استفاده از قوانین انجمن برای تجزیه و تحلیل داده‌های ایمنی و جلوگیری از حوادث ایمنی در آینده بررسی کنید.

 1. آشکار کردن روندها

امروزه اکثر پلتفرم های تجزیه و تحلیل منابع انسانی از یادگیری ماشینی برای تشخیص الگوهایی که چشم انسان به راحتی از دست می‌دهد استفاده می‌کنند. چنین پلتفرمی همچنین می‌تواند به تولید گزارش‌هایی در زمینه‌ها و مسائلی که ممکن است نادیده گرفته شوند کمک کند. الگوهای مربوط به رفتار، عملکرد، زمان رفت و آمد و کیفیت منبع استخدام همگی قابل مشاهده و بازتاب هستند.

نمونه‌ای از کشف روندها زمانی است که سیسکو از داده های جمعیت شناختی برای تعیین بهترین مکان برای افتتاح دفاتر جدید استفاده کرد. آنها داده‌های مربوط به میزان استفاده فعلی از فضای اداری، هزینه و در دسترس بودن استعدادها، و در دسترس بودن فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌ها را ترکیب کردند. تجزیه و تحلیل آنها را قادر می‌سازد تا دفاتر خود را در مکان‌هایی باز کنند که بازیکنان بزرگ کمتری برای استعدادهای مشابه رقابت می کنند.

 1. حمایت از اهداف DEIB شما

گزارشی که توسط McKinsey & Company منتشر شد نشان داد که شرکت‌های دارای تنوع قومی ۳۶ درصد بیشتر از رقبا پیشی می‌گیرند. در همین حال، تحقیقات هاروارد بیزینس ریویو نشان داده است که سازمان‌هایی که تنوع فرهنگی بیشتری دارند، ارزش‌های بازار بالاتری دارند و دارایی معنوی با کیفیت بالاتری تولید می‌کنند.

تجزیه و تحلیل منابع انسانی به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا تنوع را در تمام سطوح شرکت ردیابی کنند، از سطح ابتدایی گرفته تا مدیریت تا تیم‌های رهبری. همچنین می‌توانید نحوه گذر نامزدها از فرآیند انتخاب خود را پیگیری کنید تا اطمینان حاصل کنید که تنوع نیروی کار خود را افزایش می‌دهید و پیشرفتی را که در طول مسیر به دست می‌آورید پیگیری کنید.

تجزیه و تحلیل می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا فرهنگ سازمانی فعلی خود را ترسیم کنند. آنها آن را با فرهنگ ایده آل شرکت خود مقایسه می‌کنند، بینشی در مورد اینکه شکاف‌ها کجا هستند به دست می‌آورند و سپس گام‌های آگاهانه ای را برای پر کردن این شکاف‌ها برمی‌دارند.

 

 1. اجازه دادن به سازمان ها برای فعال بودن

از طریق بینش مستمر، بازخورد، و تجزیه و تحلیل نتایج، سازمان‌ها می‌توانند در رویکرد خود فعال باشند تا واکنشی. این به آنها کمک می‌کند که جلوتر بمانند و مشکلات آینده را پیش بینی کرده و از آنها جلوگیری کنند.

مقایسه داده‌های گذشته و حال، سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا پیش‌بینی‌های منطقی انجام دهند، نیازهای آینده کسب‌وکار را پیش‌بینی کنند و بر اساس آن آماده شوند. به این ترتیب، کسب و کار می‌تواند برنامه ریزی مبتنی بر سناریو را اجرا کند و برای آینده‌های متعدد آماده شود.

 

 1. افزودن ارزش به کسب و کار

همانطور که می‌بینید، تجزیه و تحلیل منابع انسانی نه تنها به شما امکان می‌دهد منابع انسانی را بهبود ببخشید، بلکه به شما کمک می‌کند تا عملیات کلی کسب و کار را از طریق استخدام، آموزش و حفظ عملکرد برتر خود بهبود بخشید. تجزیه و تحلیل می‌تواند به شما کمک کند یک رکورد دقیق از پیشرفت داشته باشید، این را در طول زمان مقایسه کنید و تغییرات اساسی را مشاهده کنید.

داده‌ها همچنین به منابع انسانی کمک می‌کنند تا با همسو کردن حقایق سخت با اهداف و مقاصد تجاری، جایگاهی را پشت میز به دست آورند. متخصصان منابع انسانی می‌توانند به تیم‌های رهبری نشان دهند که چگونه استراتژی‌های پیشنهادی به پیشرفت کسب‌وکار کمک می‌کند و منجر به درآمد بالاتر می‌شود. تصمیمات تجاری که مستلزم تغییر ساختاری یا توسعه سازمانی هستند، همیشه از مشاوره منابع انسانی قوی سود می‌برند. بنابراین، تجزیه و تحلیل منابع انسانی به تیم‌های منابع انسانی فرصت طلایی را برای تبدیل شدن به شرکای تجاری واقعی با آموزش رهبران کسب و کار و طراحی و اجرای استراتژی‌ها و فرآیندهای جدید ارائه می‌دهد که به پیشبرد شرکت کمک می‌کند.

تجزیه و تحلیل منابع انسانی در حال تبدیل شدن به ابزاری ضروری برای سازمان‌ها برای تصمیم گیری بهتر است. به همین دلیل است که هر متخصص منابع انسانی باید سطح خوبی از سواد داده‌ای داشته باشد تا به سازمان‌های خود کمک کند تا از مزایای تجزیه و تحلیل منابع انسانی بهره ببرند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *