چطور بیمه بیکاری کرونا بگیرم؟

Posted by: tamasco
Category: بیمه بیکاری

سوال : الان باتوجه به اینکه از سمت وزارتکار فقط ۴۹ صنف مشمول دریافت بیمه بیکاری شناخته شده اند، بقیه شرکت هایی که کارکنان را تعطیل کرده اند ( بدلیل کرونا ) حقوق پرسنل را خودشان باید بدهند؟

پاسخ از استاد محمدی :
– بر اساس شیوه نامه فیمابین وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی ، واحد های بهره مند از تبصره ۲ ماده ۲ قانون بیمه بیکاری ، صرفا ۴۹ صنف تعیین شده توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است .
توسعه منابع انسانی سرآمد
– به استناد ماده ۱۵ قانون کار قرارداد افراد شاغل در این ده رسته شغلی در ایام استفاده از بیمه بیکاری ( اسفند ماه ۹۸ لغایت اردیبهشت ماه ۹۹ ) به حالت تعلیق در آمده و پس از رفع حالت تعلیق کارفرمایان موظفند آنان را در کارگاه دعوت به کار نمایند .
– لیکن آندسته از بنگاههای اقتصادی ( خارج از ده رسته یاد شده ) به نحوی متاثر از کرونا بوده اند و به منظور اقدامات پیشگیرانه اقدام به کاهش نیرو و یا تعطیلی کارگاه نموده اند ، برقراری بیمه بیکاری آنان با تشخیص دو دستگاه مجری قانون و با رعایت کلیه ضوابط مقرر در قانون بیمه بیکاری امکان پذیر خواهد بود .
– با توجه به مراتب فوق ، منبعد ثبت نام متقاضیان در دو طیف یاد شده، غیر حضوری نبوده و در دفاتر کاریابی بخش خصوصی امکان پذیر است .

برای بیمه بیکاری کجا بروم؟

اگر آخرین کارگاه ( محل کار شما ) در تهران ، در مناطق ۱و۳ تهران واقع شده است می توانید جهت تشکیل پرونده بیمه بیکاری، به موسسه کاریابی تماس مراجعه بفرمائید.
موسسه کاریابی و مشاوره شغلی تماس :
تهران ، بلوار میرداماد، جنب ایستگاه مترو میرداماد مرکز تجاری رز میرداماد طبقه چهارم واحد ۴۱۲
بیمه بیکاری تهران
?
آدرس مراکز تشکیل پرونده بیمه بیکاری در سایر نقاط استان تهران را در لینک بالا مشاهده کنید

0/5 (0 نظر)
0/5 (0 نظر)
Author: tamasco

دیدگاهتان را بنویسید