آیین دادرسی کار و مراجع حل اختلاف

جدید ترین رای دیوان عدالت اداری، و یک رای منتشر نشده دیوان عدالت اداری

 • رای جدید دیوان عدالت اداری

  جدید ترین دادنامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری، در خصوص ابطال یکی از بخشنامه های وزارت کار در رابطه با نحوه فسخ قرارداد کار، و نحوه محاسبه حق السعی ایام تعلیق کارکنان مشمول قانون کار است .
  قضات هیات عمومی دیوان عدالت اداری، در این رای به نکات مهمی تاکید نموده اند که می توانند در صدور آراء مراجع حل اختلاف دیوان عدالت اداری تاثیر گذار باشند .
  این رای تاکید دارد که اولا کارگر تحت هر شرایطی، از تاریخ تعلیق مستحق دریافت حق السعی ایام تعلیق می باشد ، و ثانیا اگر کارگر رای بازگشت به کار بگیرد، کارفرما در نحوه اجرای رای ( بین بازگشت به کار، یا پرداخت مطالبات کارگر تا پایان مدت قرارداد ) مخیر نخواهد بود .
  این دادنامه که همین امروز امضاء و ابلاغ شده است ، و به طور اختصاصی از طریق کانال حل اختلاف نیز منتشر می گردد، با تلاش همکار ارزشمندمان ( سرکار خانم کاوسی فرد ) صادر شده است و جا دارد از زحمات ارزنده ایشان در جهت تبیین این موضوع مهم حوزه روابط کار ، تشکر کنم .
  رای بسیار مهم و تاثیر گذار دیگری نیز همین امروز ( در خصوص ابطال یکی از دستورالعمل های مهم وزارت کار ) ابلاغ شد که با توجه به تاثیرات آن، جزئیات موضوع را در وبینار آخرین تحولات قانون کار در سال ۱۳۹۹ ، و وبینار آخرین تغییرات حقوق، دستمزد و مزایا و نحوه تنظیم قرارداد کار با شما در میان خواهم گذاشت .
  با آرزوی توفیق روزافزون
  آرمین خوشوقتی

 • ❗خبر فوری درخصوص یک رای دیگر :

علاوه بر بخشنامه فوق الذکر، یکی دیگر از دستورالعمل های مهم وزارت کار ابطال شد .
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی سال های گذشته مجموعا ۴۷ دستورالعمل مهم در حوزه جبران خدمت کارکنان مشمول قانون کار داشته است که در واپسین روزهای اسفندماه ۱۳۹۹ ، یکی دیگر از این دستورالعمل ها، ابطال شد .
ابطال این دستورالعمل مهم، تاثیر قابل توجهی بر تصفیه حساب با کارگران خواهد داشت و نکته جالب توجه این است که هنوز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز از ابطال این دستورالعمل مهم و تاثیر گذار بی اطلاع است .
در وبینار آخرین تحولات قانون کار در سال ۱۳۹۹
و وبینار آخرین تغییرات حقوق، دستمزد و مزایا و نحوه تنظیم قرارداد کار
که در ایام نوروز برگزار خواهند شد، از آخرین رای دیوان عدالت اداری در سال ۱۳۹۹ رو نمایی خواهیم کرد .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *