آیین دادرسی کار و مراجع حل اختلاف

جدید ترین رای دیوان عدالت اداری، و یک رای منتشر نشده دیوان عدالت اداری

 • رای جدید دیوان عدالت اداری

  جدید ترین دادنامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری، در خصوص ابطال یکی از بخشنامه های وزارت کار در رابطه با نحوه فسخ قرارداد کار، و نحوه محاسبه حق السعی ایام تعلیق کارکنان مشمول قانون کار است .
  قضات هیات عمومی دیوان عدالت اداری، در این رای به نکات مهمی تاکید نموده اند که می توانند در صدور آراء مراجع حل اختلاف دیوان عدالت اداری تاثیر گذار باشند .
  این رای تاکید دارد که اولا کارگر تحت هر شرایطی، از تاریخ تعلیق مستحق دریافت حق السعی ایام تعلیق می باشد ، و ثانیا اگر کارگر رای بازگشت به کار بگیرد، کارفرما در نحوه اجرای رای ( بین بازگشت به کار، یا پرداخت مطالبات کارگر تا پایان مدت قرارداد ) مخیر نخواهد بود .
  این دادنامه که همین امروز امضاء و ابلاغ شده است ، و به طور اختصاصی از طریق کانال حل اختلاف نیز منتشر می گردد، با تلاش همکار ارزشمندمان ( سرکار خانم کاوسی فرد ) صادر شده است و جا دارد از زحمات ارزنده ایشان در جهت تبیین این موضوع مهم حوزه روابط کار ، تشکر کنم .
  رای بسیار مهم و تاثیر گذار دیگری نیز همین امروز ( در خصوص ابطال یکی از دستورالعمل های مهم وزارت کار ) ابلاغ شد که با توجه به تاثیرات آن، جزئیات موضوع را در وبینار آخرین تحولات قانون کار در سال ۱۳۹۹ ، و وبینار آخرین تغییرات حقوق، دستمزد و مزایا و نحوه تنظیم قرارداد کار با شما در میان خواهم گذاشت .
  با آرزوی توفیق روزافزون
  آرمین خوشوقتی

 • ❗خبر فوری درخصوص یک رای دیگر :

علاوه بر بخشنامه فوق الذکر، یکی دیگر از دستورالعمل های مهم وزارت کار ابطال شد .
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی سال های گذشته مجموعا ۴۷ دستورالعمل مهم در حوزه جبران خدمت کارکنان مشمول قانون کار داشته است که در واپسین روزهای اسفندماه ۱۳۹۹ ، یکی دیگر از این دستورالعمل ها، ابطال شد .
ابطال این دستورالعمل مهم، تاثیر قابل توجهی بر تصفیه حساب با کارگران خواهد داشت و نکته جالب توجه این است که هنوز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز از ابطال این دستورالعمل مهم و تاثیر گذار بی اطلاع است .
در وبینار آخرین تحولات قانون کار در سال ۱۳۹۹
و وبینار آخرین تغییرات حقوق، دستمزد و مزایا و نحوه تنظیم قرارداد کار
که در ایام نوروز برگزار خواهند شد، از آخرین رای دیوان عدالت اداری در سال ۱۳۹۹ رو نمایی خواهیم کرد .

به این پست امتیاز دهید
دیدن مقاله
مهلت قانونی مراجع حل اختلاف وزارت کار جهت رسیدگی به پرونده ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *