بیمه تامین اجتماعی, حقوق و دستمزد, قانون کار و تامین اجتماعی

دستمزد مقطوع و دستمزد مبنای کسر حق بیمه در سال ۱۴۰۱

دستمزد مقطوع و دستمزد مبنای کسر حق بیمه در سال ۱۴۰۱

دستمزد مقطوع و دستمزد مبنای کسر حق بیمه در سال ۱۴۰۱ چگونه است؟

گفته میشود که کارفرمایان، باید افزایش دستمزد را براساس این بخشنامه سازمان تامین اجتماعی انجام دهند، وگرنه جریمه خواهند شد، اما …
نکته بسیار مهم این است که اغلب کارفرمایان، با برداشت نادرست از این بخشنامه، و با برداشت نادرست از بخشنامه وزارت کار ، هزینه های ناخواسته ای برای خود ایجاد می کنند.
سوالی که پیش می آید این است که چه بخشی از دریافتی های کارکنان می بایستی افزایش داده شود؟
پاسخ این است که هرچند اجرای این بخشنامه، و مصوبه افزایش حقوق شورای عالی کار الزامی است، اما در اغلب موارد، کارفرمایان بعلت برداشت نادرست از قانون، برای خود هزینه زایی می کنند و منافع این هزینه زایی، در اصل به سازمان تامین اجتماعی می رسد، نه به کارکنان.
چه بسا کارفرمایانی که به اشتباه، بخش قابل توجهی از دريافتی های کارکنان خود را افزایش داده اند، که منافع آن بیش از آنکه به کارکنان برسد، به سازمان تامین‌اجتماعی رسیده است.

برای دریافت مشاوره در این خصوص اینجا کلیک کنید 

دستمزد مبنای کسر حق بیمه در سال ۱۴۰۱

بخشنامه دستمزد مبنای کسر حق بیمه در سال ۱۴۰۱

❗️در دوره قانون کار ، با استفاده از سناریو های سریالی کیس های واقعی را مطرح نموده، و چالش هایی را که یک متخصص منابع انسانی یا یک مدیر در محل کار با آنها روبروست، در چهارچوب قانون کار و قانون تامین اجتماعی مطرح نموده و برای آنها راهکار ارائه می کنیم.

❗️برای تسلط یافتن درخصوص نحوه طراحی قرارداد های کار ( و نکات مهمی که باید برای طراحی و تنظیم یک قرارداد کار مورد توجه قرار داد ) در دوره حقوق و دستمزد و طراحی قرارداد کار ثبت نام کنید.

بخشنامه مهم سازمان تامین‌اجتماعی درخصوص گواهی نقل و انتقال موضوع ماده ۳۷ قانون تامین اجتماعی جهت اشخاص حقوقی نیز ابلاغ شد

4_5949261756365802759

فایل بخشنامه نقل و انتقال اشخاص حقوقی موضوع ماده ۳۷ قانون تامین‌اجتماعی را اینجا ملاحظه نمایید.

خبر مهم دیگر این است که دستمزد مقطوع اصناف، در سال ۱۴۰۱ از سوی سازمان تامین اجتماعی اعلام شد.

البته دستمزد مقطوع مذکور  تعیین شده از سوی سازمان تأمین اجتماعی بر اساس اختیار ناشی از مواد ۳۱ و ۳۵ قانون تأمین اجتماعی صورت گرفته و با حداقل مزد تعیین شده توسط شورایعالی کار موضوع ماده ۴۱ قانون کار ارتباطی ندارد.

دستمزد مقطوع صرفا مربوط به ارسال لیست بیمه کارگاه های که صنفی میباشند به سازمان تامین اجتماعی است و ربطی به رابط و مزد فی مابین کارگر و کارفرما ندارد.

البته تعیین دستمزد کارگر به میزانی کمتر از میزان دستمزد واقعی می تواند کارگرانی را که در سالهای پایانی قبل از بازنشستگی بسر می برند متضرر سازد.

دستمزد_مقطوع_۱۴۰۱_توسعه_منابع_انسانی_سرآمد_

فایل بیش از ۳۰۰ رشته شغلی دارای دستمزد مقطوع صنفی را در فایل فوق دریافت کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *