قانون کار و تامین اجتماعی

آخرین اصلاحیه قانون کار 98

یکی از ارکان اصلی در مدیریت، نیروی انسانی است و هر مدیر، کارفرما ،شرکت یا سازمانی ناگزیر است با بکارگیری نیروی انسانی، اهداف سازمانی خود را محقق کند. بکارگیری و تعامل با نیروی انسانی یکی از پیچیده ترین بخش های فعالیت مدیران است و در این بین علاوه بر تمام تلاش های لازم از سوی مدیریت برای بهبود روابط انسانی در محیط کار، تعریف رابطه رسمی بین نیروی انسانی و سازمان مهمترین خواسته طرفین است که در چارچوب قانون کار شکل می گیرد. شناخت کافی از قانون کار و آثار و تعهدات آن موجب می شود مدیران و شرکتها روابط خود با نیروی انسانی را به گونه ای تنظیم نمایند که هم پاسخگوی نیازمندی ها و تعهدات نیروی انسانی باشند و هم رضایت نیروی انسانی و بهره وری مستمر و سوددهی پایدار را برای سازمان خود تضمین کنند.
به همین علت میزان شناخت و تسلط به قانون کار و مقررات تبعی می تواند نقش تعیین کننده ای داشته باشد اما متاسفانه آنچه به شدت خلاء آن احساس می شود ، آشنایی مدیران و کارفرمایان ، با الزامات قانونی حوزه مدیریت منابع انسانی است . این خلاء به حدی جدی است که باید از آن با عنوان “فقر” یاد کرد ، به عنوان مثال با یک بررسی ساده در فضای مجازی ( صفحات وب ، گروه ها و کانال های تلگرامی ، و حتی وبسایت رسمی وزارت کار ) می توان متوجه شد که حتی یک نسخه معتبر و به روز شده از قانون کار ( با اعمال آخرین اصلاحات ) در فضای مجازی وجود ندارد .
به همین علت متن حاضر ( که تنها نسخه معتبر و به روز شده از قانون کار جمهوری اسلامی ، با اعمال آخرین اصلاحات ) به شمار می رود ، در دسترس علاقمندان قرار می گیرد .
بدیهی است که مطالعه متن قانون کار ( به تنهایی ) نمی تواند تامین کننده نیاز ذینفعان باشد و لازم است تا علاقمندان قبل از مطالعه قانون حاضر ، در دوره های تخصصی مرتبط با این حوزه نیز شرکت فرمایند .

برای دریافت فایل آخرین اصلاحیه قانون کار ، اینجا کلیک کنید :

قانون کار 1398 pdf

با آرزوی توفیق الهی – آرمین خوشوقتی

هشتم آذرماه 1398

3.3/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه در “آخرین اصلاحیه قانون کار 98

  1. حسین رمضان‌پور گفت:

    باسلام وعرض ادب .
    تلاش شما قابل ستایش وثمره ان جزو باقیات صالحات و ازانجا که رضایت خلق روجلب کرده انشاءالله خشنودی خداوند رحمان رو برایتان به ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *