دوره تخصصی آیین دادرسی و نحوه دفاع در مراجع حل اختلاف

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
1.430.000 تومان

مدت دوره:

6 ساعت

تاریخ برگزاری:

چهارشنبه و پنجشنبه 3 و 4 مرداد 1403

زمان برگزاری:

19:00 الی 22:00

گواهینامه:

دارد

نحوه برگزاری:

آنلاین

مدرس دوره:

آقای مهندس آرمین خوشوقتی

مشاوره رایگان فروش


اگر میخواهید در دوره جامع مدیریت منابع انسانی ثبت نام کنید اما قبل از آن نیاز دارید اطلاعات بیشتری درباره آن بدانید این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .

  دوره آموزش آیین دادرسی کار

  امروز در کشور ما برخی از کارفرمایان و صاحبان کسب و کار، به جای پرداختن به فعالیت اصلی خود (که تامین منابع مالی و مدیریت کلان سازمان است) درگیر فعالیت‌هایی شده‌اند که شاید مسئولیت آن به دوش سازمان های دیگری باشد که پرداختن به آن در حوصله این بحث نیست.شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید هیات های تشخیص ادارات کار سراسر کشور بطور میانگین در هر روز به ۸ الی ۱۲ پرونده رسیدگی می‌کنند و در خوش بینانه ترین حالت برای رسیدگی به هر پرونده (از زمان تشکیل جلسه، تا لحظه صدور رای) تقریبا ۳۰ دقیقه زمان در اختیار دارند. اما تاسف بار اینکه علی رغم تاکید قانون کار به حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در مراجع حل اختلاف (به عنوان شرکای اجتماعی وزارت کار) بیش از ۸۵% از جلسات بدون حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان (که دو عضو دیگر هیات تشخیص هستند) برگزار می‌شود و دور از انصاف است اگر از کارشناسان وزارت کار (که ناچارند به تنهایی به این حجم از دعاوی رسیدگی کنند) انتظار داشته باشیم در زمان صدور هر رای، تمامی آراء مراجع بالادستی، بخش نامه ها، اظهارنظرهای کارشناسی، دستور العمل های روابط کار و مقاوله نامه‌های بین المللی کار را در ذهن داشته باشند.

  اینجاست که اهمیت میزان تسلط کارگر و کارفرما به قانون کار، آیین دادرسی کار، دستورالعمل های روابط کار، مقاوله نامه‌های بین المللی و نظرات کارشناسی کارشناسان نمود پیدا می‌کند. 

  سرفصل‌های دوره:

  • ساختار مراجع حل اختلاف
  • آئين دادرسی كار
  • نحوه تنظيم دادخواست و دفاع
  • كارگاه حل اختلاف و مستندسازی
  • نحوه تنظيم لايحه دفاعيه
  • اقدامات پس از دادرسی

  یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌های کارآفرینان و مدیران ما در حوزه صنعت و تجارت، چگونگی تنظیم روابط سازمان با کارکنان است که به اختصار به آن ”روابط کار “ گفته می‌شود.

  امروز در کشور ما برخی از کارفرمایان و صاحبان کسب و کار، به جای پرداختن به فعالیت اصلی خود که تامین منابع مالی و مدیریت سازمان است درگیر فعالیت‌هایی شده‌اند که شاید مسئولیت آن به دوش سازمان‌های دیگری باشد که پرداختن به آن در حوصله این بحث نیست.

  گروه مشاورین سرآمد با هدف بهبود و ارتقاء سطح روابط کار و نهایتا پیشگیری و حل اختلاف احتمالی بین کارفرمایان و مدیران صنایع با کارکنان ایجاد شده و می‌کوشد تا با استفاده از پشتوانه علمی بیش از 120 نفر از کارشناسان و مدیران و اساتید حوزه روابط کار، تامین اجتماعی، طبقه بندی مشاغل و اعضاء مراجع حل اختلاف، مشاورین حوزه حفاظت فنی و بهداشت کار، کارشناسان و مدیران منابع انسانی شرکت‌های معتبر و صاحب نام کشور، نمایندگان کارکنان و اعضاء شوراهای اسالمی کارگران، برای این ابهامات که برخی اوقات می‌تواند منجر به توقف چرخ تولید و زمین گیر شدن صنایع شود، راهکارهای معقول و منطقی و در عین حال قانونی بیابد و پیشنهاد دهد.

  طبق تحقیقاتی که از سوی شرکت توسعه منابع انسانی سرآمد و مرکز مشاوره شغلی تماس صورت گرفته است، منشاء بروز بخش قابل توجهی از اختالفات کارگری و کارفرمایی به عدم شفافیت یا ابهام در اقدامات بدو استخدام (مستند سازی) معطوف می‌شود و متاسفانه بیش از یک چهارم این اختلافات نیز در مراجع حل اختلاف منجر به محکومیت کارفرمایان می‌شوند. در حالیکه با مستندسازی و شفاف نمودن تعهدات و انتظارات متقابل این امکان وجود دارد که از ایجاد بسیاری از اختلافات احتمالی بین کارکنان و کارفرمایان جلوگیری گردد.

  بهره‌گیری از تجارب حدود 140 نفر از مشاوران مجرب و آموزش دیده در حوزه مدیریت منابع انسانی که تسلط کامل به قوانین کار و تامین اجتماعی و دانش مدیریت منابع انسانی دارند در این راستا توانسته است به مقدار قابل توجهی از دغدغه‌های سازمان‌های طرف قرارداد و کارکنان آن‌ها بکاهد.

  خدمات این شرکت در این حوزه در دو بخش اقدامات پیشگیرانه و حل اختلاف، به کارکنان و کارفرمایان در 24 استان و بیش از 40 شهر کشور (قابل ارائه است که من جمله می‌توان به بازطراحی قراردادهای کار، ضوابط و مستندات حین خدمت اشاره نمود. البته با تمام این ها، در حین همکاری نیز موارد متعددی) در حوزه روابط کار، تامین اجتماعی، حفاظت فنی و بهداشت کار و مسئولیت‌های کارفرما در برابر کارکنان (بروز خواهد نمود که سازمان‌های طرف قرارداد می‌توانند بصورت حضوری و یا) در صورت اضطرار (تلفنی از خدمات شرکت توسعه منابع انسانی سرآمد) بهره ببرند.

  در دوره آیین دادرسی کار، قبل از اینکه به نحوه دفاع در مراجع حل اختلاف بپردازیم، ابتدا به بررسی اقداماتی خواهیم پرداخت که از بدواستخدام تا چگونگی تنظیم قرارداد، محاسبات کارکرد و مستندات و نهایتا بدرقه کارکنان می‌بایستی مدنظر قرار گرفته است تا فراگیران در نقش مشاور، بتوانند از بروز اختلاف بین کارکنان و کارفرما جلوگیری کنند.

  آیا از تهدیدها و فرصت هایی که به دلیل تغییرات قانون جدید دیوان عدالت اداری پیش‌روی شماست اطلاع دارید؟

  در این دوره آموزشی، به نحوه مستندسازی و پیشگیری از بروز اختلافات کارگری-کارفرمایی و نحوه دفاع در مراجع حل اختلاف وزارت کار و دیوان عدالت اداری خواهیم پرداخت.

  در دوره آموزشی آیین دادرسی کار، نقاط ضعف آراء ادارات کار، برای نقض آنها در دیوان عدالت اداری را بررسی کرده و درخصوص اقدامات پیشگیرانه ای که قبل از بروز اختلاف بین کارکنان و کارفرمایان باید انجام شوند خواهیم گفت. همچنین نحوه تنظیم دادخواست کارگر و لایحه دفاعیه کارفرما را بررسی خواهیم کرد.

  در دوره آیین دادرسی کار و نحوه رسیدگی در مراجع حل اختلاف کار  که برگزار خواهد شد، به تشریح تهدیدها و فرصتهایی خواهیم پرداخت که این تحولات جدید در دیوان عدالت اداری، پیش روی شما خواهند گذاشت.

  متن کامل آیین دادرسی کار

  به استناد ماده 164 قانون کار جمهوری اسلامی ایران، مصوب 29/08/1369 مجمع تشخیص مصلحت نظام و با توجه به رعایت قاعده دادرسی عادلانه و اصول خاص دادرسی کار، از قبیل اصل سرعت، اصل غیرتشریفاتی بودن رسیدگی، اصل تخصصی و فنی بودن رسیدگی، اصل سه جانبه گرایی و اصل رایگان بودن دادرسی کار، مقررات مربوط به چگونگی تشکیل جلسات مراجع حل اختلاف کار، به شرح ذیل تصویب می‌شود.

  دوره آیین دادرسی

  دوره آیین دادرسی کار برای چه کسانی مناسب است؟

  در این دوره ی تخصصی از تمامی مدیران (و کارشناسان) اداری، مالی، منابع انسانی، مدیران عامل، صاحبان کسب و کار، وکلا و تمامی کسانی که به هر نحو در مراجع حل اختلاف به عنوان نماینده یکی از طرفین حضور می‌یابند دعوت به عمل می‌آوریم.

  هدف از طراحی دوره آیین دادرسی کار چیست؟

  شركت‌كنندگان كه قبلا با كليات قانون كار و آئين دادرسي كار آشنايي پيدا كرده‌اند با ساختار مراجع حل اختلاف، محتواي آئين دادرسي كار، مقررات مرتبط و نحوه دفاع در مراجع اختلاف، نحوه تنظيم لايحه دفاعيه و چگونگی تنظيم دادخواست آشنا مي شوند و آمادگي اوليه را براي حضور و دفاع از حقوق سازمان يا شركت خود پيدا می‌كنند.

  در این وبینار، قبل از اینکه به نحوه دفاع در مراجع حل اختلاف بپردازیم، ابتدا به بررسی اقداماتی خواهیم پرداخت که از بدواستخدام تا چگونگی تنظیم قرارداد، محاسبات کارکرد و مستندات و نهایتا بدرقه کارکنان می‌بایستی مدنظر قرار بگیرد تا فراگیران در نقش مشاور ،بتوانند از بروز اختلاف بین کارکنان و کارفرما جلوگیری کنند.

  سپس به نحوه تنظیم لایحه دفاعیه در هیات تشخیص و هیات حل اختلاف و چگونگی دفاع در این مراجع خواهیم پرداخت.

  سوالات متداول

  بله بعد از اتمام ماژول جزوه به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

  بله باید درخواست دهید اسم شرکت، تعداد و لوکیشن خود را ارسال تا کارشناسان فروش سرآمد با شما تماس گرفته و اعلام قیمت کنند.

  در فصل بهار برگزار خواهد شد و تاریخ دقیق آن متقاعبا اعلام خواهد شد.

  روی این دوره به تنهایی در حال حاضر تخفیفی وجود ندارد. برای اطلاعات بیشتر برای تخفیف گروهی تماس بگیرید.

  خیر از طریق لینکی که از طرف شرکت سرآمد ارسال خواهد شد وارد کلاس می‌شوید و نیازی به نصب هیچ برنامه‌ای نیست.