دوره تخصصی آیین دادرسی و نحوه دفاع در مراجع حل اختلاف

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
990000 تومان

مدت دوره:

6 ساعت

تاریخ برگزاری:

چهارشنبه و پنج‌شنبه 20 و 21 دی‌ماه 1402

زمان برگزاری:

19:00 الی 22:00

گواهینامه:

دارد

نحوه برگزاری:

آنلاین

مدرس دوره:

آقای مهندس آرمین خوشوقتی

مشاوره رایگان فروش


اگر میخواهید در دوره جامع مدیریت منابع انسانی ثبت نام کنید اما قبل از آن نیاز دارید اطلاعات بیشتری درباره آن بدانید این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .

  امروز در کشور ما برخی از کارفرمایان و صاحبان کسب و کار، به جای پرداختن به فعالیت اصلی خود (که تامین منابع مالی و مدیریت کلان سازمان است) درگیر فعالیت‌هایی شده‌اند که شاید مسئولیت آن به دوش سازمان های دیگری باشد که پرداختن به آن در حوصله این بحث نیست.شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید هیات های تشخیص ادارات کار سراسر کشور بطور میانگین در هر روز به ۸ الی ۱۲ پرونده رسیدگی می‌کنند و در خوش بینانه ترین حالت برای رسیدگی به هر پرونده (از زمان تشکیل جلسه، تا لحظه صدور رای) تقریبا ۳۰ دقیقه زمان در اختیار دارند. اما تاسف بار اینکه علی رغم تاکید قانون کار به حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در مراجع حل اختلاف (به عنوان شرکای اجتماعی وزارت کار) بیش از ۸۵% از جلسات بدون حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان (که دو عضو دیگر هیات تشخیص هستند) برگزار می‌شود و دور از انصاف است اگر از کارشناسان وزارت کار (که ناچارند به تنهایی به این حجم از دعاوی رسیدگی کنند) انتظار داشته باشیم در زمان صدور هر رای، تمامی آراء مراجع بالادستی، بخش نامه ها، اظهارنظرهای کارشناسی، دستور العمل های روابط کار و مقاوله نامه‌های بین المللی کار را در ذهن داشته باشند. 

  اینجاست که اهمیت میزان تسلط کارگر و کارفرما به قانون کار، آیین دادرسی کار، دستورالعمل های روابط کار، مقاوله نامه‌های بین المللی و نظرات کارشناسی کارشناسان نمود پیدا می‌کند.

  دوره آیین دادرسی کار برای چه کسانی مناسب است؟

  در این دوره ی تخصصی از تمامی مدیران (و کارشناسان) اداری، مالی، منابع انسانی، مدیران عامل، صاحبان کسب و کار، وکلا و تمامی کسانی که به هر نحو در مراجع حل اختلاف به عنوان نماینده یکی از طرفین حضور می‌یابند دعوت به عمل می‌آوریم.

  هدف از طراحی دوره آیین دادرسی کار چیست؟

  شركت‌كنندگان كه قبلا با كليات قانون كار و آئين دادرسي كار آشنايي پيدا كرده‌اند با ساختار مراجع حل اختلاف، محتواي آئين دادرسي كار، مقررات مرتبط و نحوه دفاع در مراجع اختلاف، نحوه تنظيم لايحه دفاعيه و چگونگی تنظيم دادخواست آشنا مي شوند و آمادگي اوليه را براي حضور و دفاع از حقوق سازمان يا شركت خود پيدا می‌كنند.

  در این وبینار، قبل از اینکه به نحوه دفاع در مراجع حل اختلاف بپردازیم، ابتدا به بررسی اقداماتی خواهیم پرداخت که از بدواستخدام تا چگونگی تنظیم قرارداد، محاسبات کارکرد و مستندات و نهایتا بدرقه کارکنان می‌بایستی مدنظر قرار بگیرد تا فراگیران در نقش مشاور ،بتوانند از بروز اختلاف بین کارکنان و کارفرما جلوگیری کنند.
  سپس به نحوه تنظیم لایحه دفاعیه در هیات تشخیص و هیات حل اختلاف و چگونگی دفاع در این مراجع خواهیم پرداخت.

  همچنین درخصوص چگونگی ایراد به مراجع حل اختلاف، موارد دیوان عدالت اداری، نحوه اجرای احکام و محاسبات قانونی نیز خواهیم پرداخت.

   سرفصل های دوره شامل:

  • ساختار مراجع حل اختلاف
  • آئين دادرسی كار
  • نحوه تنظيم دادخواست و دفاع
  • كارگاه حل اختلاف و مستندسازی
  • نحوه تنظيم لايحه دفاعيه
  • اقدامات پس از دادرسی

  برای افزایش اثربخشی

  پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش اثربخشی در یادگیری، قبل از حضور در این دوره، متن کامل آئین دادرسی کار را در لینک زیر مطالعه بفرمائید.

  برای مشاهده متن آیین دادرسی کار اینجا کلیک کنید.