بیمه تامین اجتماعی, قانون کار و تامین اجتماعی, مدیریت منابع انسانی

وضعیت کارگر سرباز در قانون کار

وضعیت کارگر سرباز در قانون کار

پذیرش سوابق خدمت سربازی از سوی کارفرما

سوال : آیا سوابق خدمت سربازی کارگر را (به شرطی که در سوابق بیمه ایشان درج شده باشد و از محل خدمت نامه ای با مضمون مرتبط بودن خدمت انجام شده با شغل فعلی آورده باشد) را می‌توان جز سابقه موثر ایشان لحاظ کرد؟

پذیرش سوابق خدمت سربازی از اختیارات کارفرماست که در صورت پذیرفته شدن، معادل یک پایه سنوات متناسب با گروه شغلی فرد به مزد سنوات اضافه می‌گردد.

با این وجود چنانچه در دستورالعمل اجرایی طرح نحوه دیگری برای اعمال سوابق سربازی مرتبط با شغل مورد تصدی افراد تدوین شده و به تایید اداره کل روابط کار و جبران خدمت رسیده باشد می‌بایستی بر اساس مفاد آن اقدام نمود.

سابقه سربازی جزو سابقه سخت و زیان آور محسوب می شود؟

آن دسته از بیمه شدگانی که مشمول اصلاحیه تبصره 2 ماده 76 قانون تامین اجتماعی مصوب 14/07/1380 مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند به شرط آنکه خدمت نظام وظیفه خود را در جبه‌های نبرد حق علیه باطل طی نموده یا حضور داوطلبانه در جبهه داشته باشند سوابق خدمتی آنان جزء کارهای سخت و زیان آور محسوب می‌شود. بنابراین هیچ‌گونه پرداختی از بابت 4 درصد در بازه زمانی سربازی از سوی کارفرما و با بیمه شده صورت نمی‌گیرد.

پایه سربازی در طرح طبقه‌بندی مشاغل

شرکت ما طرح طبقه‌بندی مشاغل دارد و از سالها پیش دارند پایه سربازی را می دهند. اما در ابتدای هرسال فقط پایه ریالی همان گروه را (بدون اعمال ضریب افزایش سالانه) مجددا در حکم می نویسند. سوال این است که آیا پایه سربازی جزئی از مزد مبنا هست؟ و سوال دوم اینکه فرمول افزایش پایه سربازی چیست؟

که در این خصوص باید گفت که، پرداخت پایه سربازی از اختیارات کارفرماست که با توجه به گروه شغلی فرد در زمان تطبیق وضع برقرار می گردد و جزء مزد مبنا بوده و طبق روال عادی همه ساله، افزایشات شورایعالی کار روی آن اعمال میشود مگر اینکه در دستورالعمل اجرایی طرح، روش دیگری را تدوین و به تایید اداره کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسانده باشند.

دوره آموزشی اصول کاربردی قانون کار

یکی از اصلی‌ترین مواردی که هر کارفرما یا مدیری در هر کسب و کاری باید فرا گیرد شناخت قانون کار و قوانین تامین اجتماعی است.

بیمه بیکاری ایام خدمت سربازی

برای محاسبه مدت سابقه بیمه بمنظور پرداخت مقرری بیمه بیکاری آیا مدت سابقه ای که بابت خرید خدمت سربازی به مجموع سوابق اضافه گردیده است ملاک قرار می گیرد یا خیر ؟ یعنی فرض کنیم فردی ده سال سابقه کاری دارد و ۲۰ ماه خدمت سربازی در محاسبه بیمه بیکاری ملاک ۱۲۰ ماه قرار می‌گیرد یا با احتساب مدت خرید سربازی که می شود ۱۴۰ ماه؟

تنها سوابقی که حق بیمه بیکاری 3 درصد بیمه بیکاری آن پرداخت شده باشد جزء سوابق بیمه بیکاری لحاظ می شود. از آنجا که در خرید خدمت سربازی 3 درصد بیمه بیکاری پرداخت نشده است لذا سابقه این ایام جزء سوابق پرداخت حق بیمه ( برای محاسبه مدت بهره مندی از مقرری بیمه بیکاری) ملاک محاسبه قرار نخواهد گرفت.

تاثیر سوابق خدمت سربازی در بازنشستگی

گفته می‌شود که سربازی با سوابق بیمه جمع نمی‌شود و می‌بایستی شرایط بازنشستگی را با رعایت سن رعایت سابقه داشته باشید. یعنی مثلا می‌بایست ۳۰ سال خدمت کرد و ۵۰ سال سن داشت و هنگام بازنشستگی اگر سربازی را خریده باشید ۳۲ روز حقوق گرفت.

شرایط استخدام آقایان مشمول خدمت سربازی

تا زمانی که وضعیت خدمت آقایان مشخص نباشد استخدام آنان در شرکت‌ها، سازمان‌ها و کارخانه‌ها ممنوع است یعنی آقایان فقط در صورتیکه دفترچه اعزام به خدمت را ارسال کرده و منتظر اعزام باشند، در حال تحصیل و یا اینکه کارت معافیت و یاپان خدمت داشته باشند می‌توانند مشغول به کار شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید در این پادکست همراه ما باشد.

0:00 / 0:00
شرایط استخدام
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *