هزینه ناهار در ایام شیوع ویروس کرونا

Posted by: tamasco
Category: عرف و رویه

سوال : سوالی که داشتم این است که ما بعد از عید به کار برگشتیم و طبیعتا نهار را قطع کرده اند .
حالا میخوام بدونم که الان که ما سر کار هستیم بازهم نباید هزینه ناهار را به ما بدند؟

پاسخ از استاد محمدی :
– اقدام کارفرما به قطع غذا در شرایط و ایام کرونایی حاکم بر جامعه از جمله رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی است .
– جز آنچه که در ماده ۱۵۱ قانون کار تاکید شده است ، در مقررات تبعی آن پرداخت هزینه غذا به کارگران توسط کارفرما پیش بینی نشده و الزام کارفرما به پرداخت آنها فاقد وجهه قانونی است ، مگر اینکه از قبل چنین رویه ای در کارگاه حاکم بوده باشد .
– در صورت وجود عرف در کارگاه مبنی بر پرداخت ” هزینه غذا ” ، جزء شرایط کار کارگران بوده و قطع آن از سوی کارفرما منوط به جلب موافقت کارگران می باشد .

Author: tamasco

دیدگاهتان را بنویسید