رای دیوان عدالت اداری : سنوات ها علی الحساب می شوند

Posted by: tamasco
Category: دیوان عدالت اداری, سنوات, قانون کار

بر اساس رای مورخ ۱۹ آذرماه ۱۳۹۸ هیات عمومی دیوان عدالت اداری ، در قرارداد های مدت موقت نیز ( مانند قرارداد های دائم ) پرداخت سنوات که در پایان هر سال پرداخت می گردد علی الحساب تلقی شده و میبایستی در زمان قطع همکاری با کارگر ، براساس آخرین حقوق به کارگر پرداخت گردد .

برای ملاحظه این رای ، اینجا کلیک کنید :

tamasco.ir/…/سنوات-دیوان-عدالت-اداری-شرکت-سرآمد.pdf

به کارفرمایان محترم توصیه می گردد در صورت لزوم قرارداد ها ، مستندات و رویه های اجرایی مرتبط با این موضوع را بازنگری نمایند .

جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه بازنگری مستندات ، قراردادها و روش اجرا ، با ما تماس بگیرید:

۰۲۱-۲۶۴۰۱۳۳۵
۰۲۱-۲۶۷۰۹۱۵۱

Info@tamasco.ir

تماس با ما 

همچنین جهت دریافت فایل آخرین اصلاحات قانون کار ، اینجا کلیک کنید :

قانون کار 1398

Author: tamasco

دیدگاهتان را بنویسید

18 دیدگاه

 • Alireza

  با سلام و احترام

  با توجه به این رای دیوان عدالت اداری اگر سالهای قبل با کارگران تسویه حساب کرده باشیم ، و امسال هم اگر انجام بدهیم علی الحساب می شود ؟ آیا مشمول سالهای قبل نیز می شود یا خیر ؟

 • مریم

  با سلام لطفا راهنمایی میفرمایید، شرکت ما در اسفند هر سنوات همان سال رو پرداخت میکند، حالا به فرص اگر کارمندی در پایان سال 98 بخواهد از شرکت برود ایا پرداخت سنوات سالهای قبل علی الحساب تلقی شده و باید بر اساس اخرین حقوق دریافتی اختلاف ان محاسبه و پرداخت شود یا خیر؟

 • هومان

  با درود.اگر اجرایی بشه هر چند که مبلغ زیادی نیست و حق مسلم هم هست ولی کو گوش شنوا؟؟؟!!

 • حسین

  باسلام اینجانب قرارگاه خاتم بودم و۸سال سابقه داشتم ولی الان تسویه کردم یعنی آذرماه ایاشامل میشودیاخیر

 • پیمان بیگی

  والا من تو رای دیوان عالی که لینکشو گذاشتین خوندم که نتیجه رای این شده که نیروهایی که قراردادشون موقت و یک ساله است و هر سال تصفیه میکنن شامل این جریان نمیشن و بهشون تعلق نمیگیره.نمیدونم چرا میگین تعلق میگیره . حکم دیوان عالی که در ۳ برگ داده شده در انتهای برگه سوم دیوان رای داده که به نیروهایی که هر سال تصفیه میکنن تعلق نمیگیره .میشه واضح تر توضیح بدین

 • آقاخاني

  آیا کسی که یکسال یا چند ماه قبل از ابلاغ این حکم تسویه حساب کرده باشد ، میشه کاری کرد ؟

 • علی

  با سلام . من از سال 79 تا 93 در یک شرکت بودم و سنوات را هر سال تسویه و پرداخت میکرد. از سال 93 تا امروز استخدام یک شرکت دیگری شدم که قرارد کار را به صورت ماهانه امضا میکنیم. و سنوات را آخر سال و هر سال تسویه میکنه. سوالات من اینه: 1-آیا نسبت به شرکت اولی که از سال 79 تا 93 در آن کار میکردم و در سال 93 قطع همکاری کردم، میتونم مدعی سنوات بشم؟
  2- در شرکت دومی که کار میکنم، با وجود قراردادهای یک ماهه، باز هم مشمول قانون جدید میشم؟ 3-این رای دیوان، شامل حال سالهای قبل هم هست یا اینکه قابلیت اجرایی آن از سالهای آینده است؟

 • محسن

  سلام ضمن تشکر من در اسفند ماه سال گذشته 27/12/97 که در شرکتهای توزیع مشغول بکار بودم بازنشسته شدم وطبق قانون قبل حق سنوات مرا پرداخت کردند حالا مشمول قانون جدید خواهم شد ممنون

 • حمید

  سلام.ازسال 94درشرکت پتروشیمی مشغول کار هستم وقرادادم یک ساله هست ودوباره تمدیدمیکنیم وسنواتم روی حق هرماه پرداخت میشه آیا باقانون جدید بایدالحساب سال از سال 94تا98بهم پرداخت بشه با اینکه هرساله تسویه شده