تبدیل وضعیت ایثارگران

Posted by: tamasco
Category: جانبازان و ایثارگران

سوال : پدر من ۲۱ ماه سابقه جبهه داره .
حالا با این قانون جدید که برای ایثارگران گذاشته اند
من میتوانم از مزیت تبدیل وضعیت نیروی شرکتی به رسمی استفاده کنم ؟

پاسخ از استاد محمدی :
– هر گونه تبدیل وضعیت و یا تغییر وضعیت نیروهای پیمانکاری و شرکتی به قرارداد مستقیم در صلاحیت مراجع حل اختلاف موضوع فصل نهم قانون کار نیست و درقانون کار و مقررات تبعی آن نیز چنین تکلیفی برای کارفرمایان در این خصوص پیس بینی نشده است .
www.tamasco.ir
– برابر استفساریه مجلس شورای اسلامی تبدیل وضعیت استخدامی مقرر در تبصره ۱ بند ذ ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه، شامل کلیه مشمولان مندرج در ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران می شود.
– تبدیل وضعیت کارکنان به ویژه ایثارگران دارای قرارداد موقت ، شرکتی و یا قرارداد کارمعین شاغل در دستگاههای دولتی با رعایت مقررات از جمله وجود سهمیه استخدامی ، وجود پست سازمانی بلاتصدی متناسب با شرایط احراز و شرایط عمومی استخدام و تأییدیه گزینش امکان‌پذیر است .

Author: tamasco

دیدگاهتان را بنویسید