امتیاز ایثارگری قانون مدیریت خدمات کشوری

Posted by: tamasco
Category: جانبازان و ایثارگران

سوال :
آیا ایثارگرانی که طبق قانون نظام هماهنگ پرداختها از دو گروه تشویقی ایثارگری میتوانند استفاده کنند ، دیگرنمیتوانند از امتیاز حق ایثارگری بند ٢ ماده ۶٨ قانون مدیریت خدمات کشوری ( احتساب ٣/۴ سربازی داوطلبانه که جدیداً مورد تایید هیئت عمومی دیوان قرار گرفت ) استفاده نمایند ؟
آیا صحیح و مورد تایید جنابعالی است؟

پاسخ از استاد محمدی :
– سه چهارم مدت خدمت وظیفه سربازانی که توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کمیته شهربانی و ژاندارمری (نیروی انتظامی)، وزارت سپاه و وزارت دفاع و جهاد سازندگی سابق به جبهه و مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شده‌اند، خدمت داوطلبانه تلقی می‌ شود لذا این افراد مشمول فوق‌العاده ایثارگری (موضوع بند ۲ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری) خواهند بود؟
– چنانچه کارکنان ایثارگر از جمع حالات ایثارگری برخوردار باشند ، حسب مورد از جمع امتیازات مربوط نیز برخوردار میشوند مشروط بر اینکه امتیاز ایثارگری آنان از سقف تعیین شده در بند ۲ ماده ۶۸ قانون خدمات کشوری ( ۱۵۰۰ ) امتیاز تجاوز ننماید .
– این فوق العاده جایگزین امتیازات حقوقی ناشی از مقطع تحصیلی بالاتر و رتبه های تشویقی کارمندان در قوانین و مقررات قبلی میگردد .

Author: tamasco

دیدگاهتان را بنویسید