دسته بندی نشده

دوره حقوق و دستمزد و قراردادهای کار

تنها یک مرور اجمالی بر متن قراردادهای شرکت ها و سازمان ها کافیست تا متوجه شویم که حدودا از هر ۱۵ قرارداد تنها یک قرارداد بر اساس اصول حقوق کار نگارش شده است. در تنظیم نمودن بسیاری از این قراردادها به اصول حقوق کار ، و چگونگی رسیدگی به اختلافات کارگری وکارفرمایی در مراجع حل اختلاف وزارت کار توجه نشده است ، لذا شروط مندرج در این قراردادها قابل اجرا نخواهند بود.

بسیاری از این قراردادها با الگوبرداری از قراردادهای غیراصولی و اشتباه شرکت ها و سازمان های دیگر طراحی و تدوین شده است؛ و بدیهی است که حاصل این الگوبرداری نیز یک قرارداد اشتباه خواهد بود.

برخی دیگر نیز بدون درنظر گرفتن نیازها و مقتضیات کارگاهی ، یا نیاز شرکت ها طراحی شده اند ، و بدیهی است قراردادی که برای یک شرکت پیمانکاری طراحی شده نمیتواند گره از مشکلات یک شرکت تولیدی باز کند.

در این رابطه، متون مختلفی در اینترنت منتشر شده اما اگر تمایل دارید درباره انواع قراردادهای کار، نحوه طراحی و تنظیم این قراردادها، نکاتی که باید در آن‌ها در نظر گرفته شود و مسائل حقوقی مربوط به این نوع از قراردادها اطلاعات بیشتری کسب کنید از شما دعوت میکنیم در نشست تخصصی نحوه طراحی قرارداد های کار که روز پنجشنبه، مورخ 28 فروردین ماه برگزار میشود شرکت نمائید. در این وبینار به مباحث زیر می پردازیم : 

• انواع قراردادهای کاری
• شیوه تنظیم قرارداد کاری
• حقوق و دستمزد و محاسبات آنها در قراردادهای تمام و قت و پاره وقت
• اختتام یا فسخ قرارداد کاری

دیدن مقاله
کتاب مدیریت استعداد ها

همچنین در این کارگاه شروط قابل درج در قراردادهای کار ، نکات الزامی ( که عموما فراموش میکنیم آنها را در قراردادهای کار درج کنیم ) بررسی خواهیم کرد. نحوه محاسبات قراردادهای تمام وقت و پاره وقت را ( که در اغلب موارد اشتباه محاسبه می شوند ) را نیز مرور خواهیم کرد .

ضمنا در این کارگاه بصورت عملی یک نمونه قرارداد کار را مرحله به مرحله تنظیم خواهیم نمود . لطفا اگر قصد ثبت نام در این وبینار را دارید ، حتما این فایل را از آدرس زیر دریافت نموده و در هنگام برگزاری وبینار روی کامپیوتر یا مبایل خود باز کنید تا با همکاری یکدیگر آن را تکمیل کنیم :

* پیش نویس قرارداد کار * 

برای اثربخشی هرچه بیشتر مفاهیم این دوره ، پیشنهاد می کنیم در دوره جامع قانون کار ما نیز ثبت نام بفرمائید .

حضور در این کارگاه را به همه متخصصان مالی، اداری، حقوقی و منابع انسانی و کارفرمایان که به هر نحو با تنظیم قراردادهای کارگری و کارفرمایی درگیر هستند توصیه میکنیم .

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *