بازنشستگی پیش از موعد خانواده شهدا

Posted by: tamasco
Category: جانبازان و ایثارگران

سوال:
آیا بازنشستگی پیش از موعد فرزندان خانواده شهدا برای شرکت های خصوصی تابعه سازمان تامین اجتماعی نیز الزام آور است؟

پاسخ از استاد محمدی :
– بر اساس آیین نامه بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شاغل خانواده شهدا موضوع بند خ ماده ۸۷ برنامه ششم توسعه ، همسران و فرزندان شهدا در دستگاههای اجرایی با هشت سال سنوات ارفاقی می توانند بازنشسته شوند .
– دستگاه‌های موضوع بند الف ماده ۲ قانون مکلند هزینه‌های سنوات ارفاقی را حسب اعلام صندوق بیمه‌گر، از محل منابع یا اعتبارات مصوب دستگاه به صورت کامل و یکجا به حساب صندوق بیمه‌گر واریز نموده و مدارک را به همراه رسید واریزی برای برقراری مستمری بازنشستگی به صندوق مذکور ارسال نمایند.
– استفاده از مزایای این آیین‌نامه در خصوص بیمه‌شده شاغل در دستگاه موضوع بند ب ماده ۲ قانون، منوط به پیش‌بینی اعتبار لازم در قوانین بودجه می‌باشد .

Author: tamasco

دیدگاهتان را بنویسید