توسعه منابع انسانی سرآمد > Business > آیین دادرسی کار و نحوه دفاع در مراجع حل اختلاف (اختلافات کارگری و کارفرمایی)

آیین دادرسی کار و نحوه دفاع در مراجع حل اختلاف (اختلافات کارگری و کارفرمایی)

یکی از اساسی ترین دغدغه های کارآفرینان، و مدیران ما در حوزه صنعت و تجارت، چگونگی تنظیم روابط سازمان با کارکنان است که به اختصار به آن “روابط کار ” گفته میشود. امروز در کشور ما برخی از کارفرمایان و صاحبان کسب و کار ،به جای پرداختن به فعالیت اصلی خود ( که مدیریت کلان سازمان است ) درگیر فعالیتهایی شده اند که شاید مسئولیت آن به دوش سازمانهای دیگری باشد (که پرداختن به آن در حوصله این بحث نیست). 

 گروه مشاورین حل اختلاف سرآمد با هدف بهبود و ارتقاء سطح روابط کار ، و نهایتا حل اختلافات احتمالی بین کارفرمایان و مدیران صنایع با کارکنان ایجاد شده و می کوشد تا با استفاده از پشتوانه علمی بیش از ۱۲۰ نفر از کارشناسان و مدیران و اساتید حوزه روابط کار ، تامین اجتماعی و طبقه بندی مشاغل ، و اعضاء مراجع حل اختلاف ، مشاورین حوزه حفاظت فنی و بهداشت کار ،کارشناسان و مدیران منابع انسانی شرکت های معتبر و صاحب نام کشور ، نمایندگان کارکنان و اعضاء شوراهای اسلامی کارگران ، برای این ابهامات که برخی اوقات میتواند منجر به توقف چرخ تولید ، و زمین گیر شدن صنایع شود ، راهکارهای معقول و منطقی ، و در عین حال قانونی بیابد و پیشنهاد دهد .

ثبت نام در دوره آموزشی آیین دادرسی و نحوه دفاع در مراجع حل اختلاف

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید هیات های تشخیص ادارات کار سراسر کشور بطور میانگین در هر روز به ۸ الی ۱۲ پرونده رسیدگی میکنند و در خوش بینانه ترین حالت برای رسیدگی به هر پرونده ( از زمان تشکیل جلسه، تا لحظه صدور رای ) تقریبا ۳۰ دقیقه زمان در اختیار دارند.

ثبت نام در دوره

?اما تاسف بار اینکه علی رغم تاکید قانون کار به حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در مراجع حل اختلاف (به عنوان شرکای اجتماعی وزارت کار ) بیش از ۸۵% از جلسات بدون حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان ( که دو عضو دیگر هیات تشخیص هستند) برگزار میشود و دور از انصاف است اگر از کارشناسان وزارت کار ( که ناچارند به تنهایی به این حجم از دعاوی رسیدگی کنند) انتظار داشته باشیم در زمان صدور هر رای ، تمامی بخش نامه ها ، اظهارنظرهای کارشناسی ، دستور العمل های روابط کار و مقاوله نامه های بین المللی کار را در ذهن داشته باشند .

دانلود متن آیین دادرسی کار

?اینجاست که اهمیت میزان تسلط کارگر و کارفرما به قانون کار ، آیین دادرسی کار ، دستورالعمل های روابط کار، مقاوله نامه های بین المللی و نظرات کارشناسی کارشناسان نمود پیدا میکند.

در صورت تمایل میتوانید با کلیک روی لینک زیر، درخواست خود را جهت رسیدگی توسط وکلا و کارشناسان ما، ثبت کنید.

جهت ثبت شکایت کلیک کنید.

0/5 (0 نظر)
0/5 (0 نظر)