دوره آیین دادرسی و نحوه دفاع در مراجع حل اختلاف وزارت کار

Posted by: tamasco
Category: آیین دادرسی کار, دوره آموزشی, دیوان عدالت اداری, قانون کار, مراجع حل اختلاف وزارت کار

چرا ؟ 

امروز در کشور ما برخی از کارفرمایان و صاحبان کسب و کار، به جای پرداختن به فعالیت اصلی خود (که تامین منابع مالی و مدیریت کلان سازمان است) درگیر فعالیت هایی شده اند که شاید مسئولیت آن به دوش سازمان های دیگری باشد که پرداختن به آن در حوصله این بحث نیست .

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید هیات های تشخیص ادارات کار سراسر کشور بطور میانگین در هر روز به ۸ الی ۱۲ پرونده رسیدگی میکنند و در خوش بینانه ترین حالت برای رسیدگی به هر پرونده ( از زمان تشکیل جلسه، تا لحظه صدور رای ) تقریبا ۳۰ دقیقه زمان در اختیار دارند.
اما تاسف بار اینکه علی رغم تاکید قانون کار به حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در مراجع حل اختلاف (به عنوان شرکای اجتماعی وزارت کار ) بیش از ۸۵% از جلسات بدون حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان ( که دو عضو دیگر هیات تشخیص هستند) برگزار میشود و دور از انصاف است اگر از کارشناسان وزارت کار ( که ناچارند به تنهایی به این حجم از دعاوی رسیدگی کنند) انتظار داشته باشیم در زمان صدور هر رای ، تمامی آراء مراجع بالادستی ، بخش نامه ها ، اظهارنظر های کارشناسی ، دستور العمل های روابط کار و مقاوله نامه های بین المللی کار را در ذهن داشته باشند .
اینجاست که اهمیت میزان تسلط کارگر و کارفرما به قانون کار ، آیین دادرسی کار ، دستورالعمل های روابط کار، مقاوله نامه های بین المللی و نظرات کارشناسی کارشناسان نمود پیدا میکند.

برای چه کسانی ؟ 

در این دوره ی تخصصی از تمامی مدیران ( و کارشناسان) اداری، مالی، منابع انسانی، مدیران عامل، صاحبان کسب و کار، وکلا و تمامی کسانی که به هر نحو در مراجع حل اختلاف به عنوان نماینده یکی از طرفین حضور می یابند دعوت به عمل می آوریم.

با چه هدفی ؟ 

در این وبینار ، قبل از اینکه به نحوه دفاع در مراجع حل اختلاف بپردازیم ، ابتدا به بررسی اقداماتی خواهیم پرداخت که از بدواستخدام تا چگونگی تنظیم قرارداد ، محاسبات کارکرد و مستندات و نهایتا بدرقه کارکنان می بایستی مدنظر قرار بگیرد تا فراگیران در نقش مشاور ،بتوانند از بروز اختلاف بین کارکنان و کارفرما جلوگیری کنند .
سپس به نحوه تنظیم لایحه دفاعیه در هیات تشخیص و هیات حل اختلاف و چگونگی دفاع در این مراجع خواهیم پرداخت.
همچنین درخصوص چگونگی ایراد به مراجع حل اختلاف ، موارد دیوان عدالت اداری ، نحوه اجرای احکام و محاسبات قانونی نیز خواهیم پرداخت.

برای افزایش اثربخشی …

پیشنهاد می کنیم برای افزایش اثربخشی در یادگیری ، قبل از حضور در این دوره ، متن کامل آئین دادرسی کار را در لینک زیر مطالعه بفرمائید . 

آیین دادرسی کار

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟

شرکت کنندگان در این دوره ، می بایستی به اصول و مبانی قانون کار آشنایی داشته باشند . برای افزایش اثربخشی در یادگیری ، قبل از حضور در این دوره ، متن کامل آئین دادرسی کار را ( در لینک فوق ) مطالعه بفرمائید .

وجه تمایز این دوره با سایر دوره های قانون کار چیست ؟

در این دوره با توجه به زمان محدودی که در اختیار داریم ، مدرس دوره با بهره گیری از تجربه حدود دو دهه عضویت در مراجع حل اختلاف وزارت کار ، و بیش از ۲۵ سال مدیریت منابع انسانی ، برای هریک از مواد آیین دادرسی کار یک مصداق ( کیس واقعی ) ارائه می کند تا مخاطبان اولا بتوانند بسته به نیاز خود در محل کار ( با شبیه سازی ) از آنها استفاده نمایند و ثانیا حدود ۱۰۰ ماده از مواد آیین دادرسی کار ، ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطبان داشته باشند .

بعد از دوره ، چه مستنداتی در اختیار من قرار خواهد گرفت ؟

بعد از برگزاری دوره ، بسته کامل لایحه های دفاعیه در هیات های تشخیص و حل اختلاف در اختیار شما قرار خواهند گرفت .
???
ثبت نام در وبینار جامع آیین دادرسی کار و رسیدگی در مراجع حل اختلاف وزارت کار
???

0/5 (0 نظر)
0/5 (0 نظر)
Author: tamasco

دیدگاهتان را بنویسید