دوره آموزشی مدیریت استراتژیک منابع انسانی

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
660 هزار تومان

مدیریت استراتژیک منابع انسانی نوعی نگرش ذهنی است که راه های انجام کارها را نشان میدهد و به شکل استراتژی منابع انسانی نمود پیدا میکند. 

مدت دوره:

4 ساعت

تاریخ برگزاری:

چهارشنبه 10 آبان‌ماه 1402

زمان برگزاری:

18:00 الی 22:00

گواهینامه:

دارد

نحوه برگزاری:

آنلاین

مدرس دوره:

آقای مهندس آرمین خوشوقتی

مشاوره رایگان فروش

اگر میخواهید در دوره جامع مدیریت منابع انسانی ثبت نام کنید اما قبل از آن نیاز دارید اطلاعات بیشتری درباره آن بدانید این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  همچنین مقاصد و طرح‌های سازمان را در مورد این موضوع که چگونه طرح‌های کسب و کار از طریق کارکنان تحقق می یابد، تعریف می‌کند و در حقیقت فرآیندی است که رویکردهای مختلف را در زمینه توسعه منابع انسانی که از لحاظ عمودی با استراتژی کسب و کار و از لحاظ افقی با یکدیگر، به کار می‌گیرد. این استراتژی ها و مقاصد طرح‌هایی را که با موضوعات و مسائل کلی سازمان مرتبط هستند، از قبیل “اثربخشی” تعریف می‌کنند و افزون بر آن با جنبه های خاص مدیریت کارکنان از قبیل کارمندیابی، آموزش و توسعه، مدیریت عملکرد و پاداش و روابط کارکنان ارتباط می‌یابد.

  مدیریت استراتژیک منابع انسانی چیست؟

  مدیریت استراتژیک منابع انسانی ترکیبی از استراتژی و مدیریت منابع انسانی (HRM) است. طبق نظر استوری (1995)، مدیریت منابع انسانی یک رویکرد متمایز برای مدیریت اشتغال است که به دنبال دستیابی به مزیت رقابتی از طریق استقرار استراتژیک نیروی کار بسیار متعهد و توانمند، با استفاده از مجموعه ای یکپارچه از تکنیک های فرهنگی، ساختاری و پرسنلی است.

  این یک تعریف پیچیده و توصیفی است که بیان می کند مدیریت استراتژیک منابع انسانی شامل استفاده از تکنیک های مختلف است. از جمله:

  تکنیک های پرسنلی مانند استخدام، ارتقاء کارکنان و پاداش کارکنان؛

  روشهای ساختاری، مانند طراحی سازمانی؛ 

  و روش‌های فرهنگی، مانند ایجاد و حفظ فرهنگ کاری با عملکرد بالا.

  به گفته استوری، هدف همه اینها دستیابی به مزیت رقابتی است. مزیت رقابتی چیزی است که سازمان را از رقبای خود متمایز می کند.

  بخش دوم تعریف درباره «استقرار مدیریت استراتژیک» است. بیایید روی استراتژی زوم کنیم. مدیریت استراتژیک منابع انسانی در دهه 2000 به طور فزاینده ای محبوب شد. این امر با چالش دیو اولریش برای حرفه منابع انسانی آغاز شد. منابع انسانی «اغلب ناکارآمد، ناتوان و پرهزینه شده بود. به عبارت دیگر، کاهش ارزش است». به گفته اولریش، منابع انسانی باید به ارزش افزوده تبدیل شود – و بنابراین استراتژیک تر شود. این بدان معنی است که منابع انسانی برای ارائه ارزش باید با استراتژی کسب و کار سازگاری بیشتری داشته باشد. مدیریت استراتژیک نتیجه این فراخوان برای اقدام است. هدف آن تراز کردن تمرکز مدیریت منابع انسانی با تمرکز کسب و کار است. به این ترتیب، مدیریت استراتژیک  تماماً در مورد دستیابی به اهداف تجاری از طریق مدیریت هوشمندتر منابع انسانی است.

  5 گام برای تأثیرگذاری

  اکنون سؤال این است که چگونه می توان با استفاده از آن بر کسب و کار تاثیر گذاشت؟ در این بخش، پنج نکته برای تأثیرگذاری را فهرست میکنیم.

  1. ایجاد یک برنامه استراتژیک منابع انسانی که استراتژی کسب و کار را دنبال می کند.

  2. همسویی فعالیت های منابع انسانی

  3. تاکید بیشتر منابع انسانی بر داده ها

  4. سایر مسئولیت های منابع انسانی را فراموش نکنید

  5. اتخاذ رویکرد بیرونی به مدیریت استراتژیک منابع انسانی

  اهداف دوره مدیریت استراتژیک منابع انسانی:

  مدیریت استراتژیک منابع انسانی بسیار بیشتر از آنچه که به نظر می رسد و به چشم می آید، وجود دارد. نه تنها منابع انسانی باید شیوه های خود را با استراتژی کسب و کار هماهنگ کند، بلکه برای اینکه واقعاً استراتژیک باشد، منابع انسانی باید بداند که استراتژی از کجا آمده است و با ذینفعان مختلفی که استراتژی برای آنها ساخته شده است ارتباط برقرار کند. در حقیقت منابع انسانی باید شریک استراتژیک کسب و کار باشد. وقتی منابع انسانی در انجام این مهم موفق شود، می تواند ارزش فوق العاده ای به سازمان بیافزاید. در دوره مدیریت استراتژیک منابع انسانی نحوه تدوین استراتژی منابع انسانی را در راستای تحقق استراتژی های سازمان خواهید آموخت.

  سرفصل های دوره مدیریت استراتژیک منابع انسانی:

  -مفهوم و فرآیند مدیریت استراتژیک منابع انسانی

  – استراتژی منابع انسانی

  – تدوین و اجرای استراتژی منابع انسانی

  -مدیریت استراتژیک منابع انسانی در بهبود عملکرد کسب و کار

  – نقش مدیران در مدیریت استراتژیک

  -انواع استراتژی (استراتژی بهبود اثربخشی سازمانی، استراتژی جذب کارکنان، استراتژی آموزش و توسعه، استراتژی مدیریت عملکرد و استراتژی روابط کارکنان)

  ” از آنجا که تمامی سازمان ها با یکدیگر متفاوت اند، تمام استراتژی های منابع انسانی نیز با هم تفاوت دارند و در این میان چیزی به عنوان ویژگی های استاندارد وجود ندارد. هدف رویکرد یکپارچه منابع انسانی آن است که اطمینان حاصل شود ارتباط و انسجام لازم در تمام زوایایی که کارکنان به آن می نگرند – از قبیل مدیریت پرداخت، عملکرد، توسعه مسیر شغلی و پاداش – وجود دارد.”( آاگون)