پرداخت حقوق کارکنان در ایام قرنطینه

Posted by: tamasco
Category: مرخصی بیماری و زایمان

سوال :
کارفرما از تعدادی کارگران تست کرونا گرفته و پس از اخذ جواب تست کرونا ، بعضی از کارگران مشکوک به بیماری کرونا شدند در صورتیکه هیچ علائمی ندارند اما به دستور پزشک شرکت و واحد HSE به اجبار آنها را از محل کار بیرون کردند و به قرنطینه خانگی به مدت ۱۴ روز فرستادند .
سوال بنده این است که حق و حقوق ۱۴ روز به چه صورت به کارگران پرداخت می گردد؟
و این ۱۴ روز مرخصی اداری یا ماموریت میباشد یا مبحث دیگری می باشد؟

پاسخ از استاد محمدی :
– مستند به ماده ۳۵ قانون کار ، مزد در قبال انجام کار پرداخت میشود .
– چنانچه قرنطینه خانگی کارگران به مدت محدودی به دستور پزشک تجویز گردیده است ، از مصادیق موضوع ماده ۷۴ قانون کار ( مرخصی بیماری ) بوده و پرداخت غرامت ایام بیماری در این ایام به عهده سازمان تامین اجتماعی است .

Author: tamasco

دیدگاهتان را بنویسید