قانون کار برای کارفرمایان| اصول کاربردی قانون کار و تامین اجتماعی برای کارفرمایان

توسعه منابع انسانی سرآمد > قانون کار برای کارفرمایان| اصول کاربردی قانون کار و تامین اجتماعی برای کارفرمایان

دوره آموزشی قانون کار و تامین اجتماعی برای کارفرمایان

یکی از ارکان اصلی در مدیریت، نیروی انسانی است و هر مدیر، کارفرما ،شرکت یا سازمانی ناگزیر است با بکارگیری نیروی انسانی، اهداف سازمانی خود را محقق کند. بکارگیری و تعامل با نیروی انسانی یکی از پیچیده ترین بخش های فعالیت مدیران است و در این بین علاوه بر تمام تلاش های لازم از سوی مدیریت برای بهبود روابط انسانی در محیط کار، تعریف رابطه رسمی بین نیروی انسانی و سازمان مهمترین خواسته طرفین است که در چارچوب قانون کار شکل می گیرد. شناخت کافی از قانون کار و آثار و تعهدات آن موجب می شود مدیران و شرکتها روابط خود با نیروی انسانی را به گونه ای تنظیم نمایند که هم پاسخگوی نیازمندی ها و تعهدات نیروی انسانی باشند و هم رضایت نیروی انسانی و بهره وری مستمر و سوددهی پایدار را برای سازمان خود تضمین کنند.
به همین علت میزان شناخت و تسلط به قانون کار و مقررات تبعی می تواند نقش تعیین کننده ای داشته باشد اما متاسفانه آنچه به شدت خلاء آن احساس می شود ، آشنایی مدیران و کارفرمایان ، با الزامات قانونی حوزه مدیریت منابع انسانی است .

این خلاء به حدی جدی است که باید از آن با عنوان “فقر” یاد کرد ، به همین منظور دوره ۶ ساعته فعلی طراحی شده است تا مدرس دوره با بهره گیری از بیش از ۲۵ سال تجربه در حوزه مدیریت منابع انسانی ، و ۱۷ سال عضویت در مراجع حل اختلاف وزارت کار ( به عنوان نماینده کارگران و نماینده کارفرمایان ) بتواند آموخته های خود را به حضار در وبینار ارائه نماید .

این دوره ظرف ۱۷ سال گذشته بارها برای کارگران ، کارفرمایان ، اعضاء مراجع حل اختلاف وزارت کار ، مدیران و کارشناسان مالی – اداری و منابع انسانی ، مدیران عامل و اعضاء هیات های مدیره ، و وکلای دادگستری برگزار شده است .

پیشنهاد می شود قبل از شرکت در این دوره ( با کلیک کردن روی لینک زیر ) ، مروری بر متن آخرین اصلاحیه قانون کار داشته باشید و سپس با آمادگی بیشتر در این دوره شرکت بفرمائید :

دانلود آخرین اصلاحیه قانون کار

ثبت نام در دوره قانون کار

در این دوره به این سرفصل ها خواهیم پرداخت :

ساختار قانون کار

تعاربف قانون کار

قرارداد کار و انواع آن

خاتمه قرارداد کار

مزایای پایان کار ( سنوات )

قواعد آمره در قانون کار

سایر مقررات کار

ساعات کار، مرخصی ها و مزد و مزایا

کار پاره وقت

تعلیق قرارداد کار

اضافه کاری ، ماموریت

حق السعی

مزایای غیرمزدی

فوق العاده ها

مراجع حل اختلاف

بیمه بیکاری

پرسش و پاسخ ، و کارگاه حل مساله

سوال : محل کار من در دفتر مرکزی شرکت (در تهران) است و ساعت کارم از ۸ صبح تا ۱۷ است (۴۴ ساعت در هفته ,و پنجشنبه ها تعطیل) . هفته گذشته، ساعت ۶ صبح خودرو شرکت منرا از درب منزل سوار کرده و باهم به دماوند ( بیش از ۵۰ کیلومتر ) رفته ایم.
بعد ازظهر نیز ساعت ۱۷ از دماوند حرکت کردیم و ساعت ۱۹ به منزل من رسیدیم.
کارفرما اظهار میدارد بجز یک روز فوق العاده‌ ماموریت , فوق‌العاده اضافه کار آن روز را به من نمیپردازد . باتوجه به اینکه کارفرمای من نظر کانال حل اختلاف را قبول دارد خواهشمندم راهنمایی بفرمائید.

?پاسخ از استاد خوشوقتی :
ساعت کار ,ساعتی است که کارگر وقت خود را جهت انجام کار ,در اختیار کارفرما قرار میدهد.
این حکم درخصوص کار در ماموریت نیز صدق میکند. لذا تنها درصورتیکه ساعات کار و اضافه کار در ماموریت مورد وثوق و تأیید کارفرما باشد , مشمول اضافه کار در ماموریت میشود .

 

 

0/5 (0 نظر)
0/5 (0 نظر)