توسعه منابع انسانی سرآمد > Business > دفاع در مراجع حل اختلاف (اختلافات کارگری و کارفرمایی)

دفاع در مراجع حل اختلاف (اختلافات کارگری و کارفرمایی)

توسعه منابع انسانی سرآمد

یکی از اساسی ترین دغدغه های کارآفرینان، و مدیران ما در حوزه صنعت و تجارت، چگونگی تنظیم روابط سازمان با کارکنان است که به اختصار به آن “روابط کار ” گفته میشود. امروز در کشور ما برخی از کارفرمایان و صاحبان کسب و کار ،به جای پرداختن به فعالیت اصلی خود ( که مدیریت کلان سازمان است ) درگیر فعالیتهایی شده اند که شاید مسئولیت آن به دوش سازمانهای دیگری باشد (که پرداختن به آن در حوصله این بحث نیست). 

 امروز در کشور ما برخی از کارفرمایان و صاحبان کسب و کار، به جای پرداختن به فعالیت اصلی خود (که مدیریت کلان سازمان است) درگیر فعالیتهایی شده اند که شاید مسئولیت آن به دوش سازمانهای دیگری باشد (که پرداختن به آن در حوصله این بحث نیست).

 گروه مشاورین حل اختلاف سرآمد با هدف بهبود و ارتقاء سطح روابط کار ، و نهایتا حل اختلافات احتمالی بین کارفرمایان و مدیران صنایع با کارکنان ایجاد شده و می کوشد تا با استفاده از پشتوانه علمی بیش از 120 نفر از کارشناسان و مدیران و اساتید حوزه روابط کار ، تامین اجتماعی و طبقه بندی مشاغل ، و اعضاء مراجع حل اختلاف ، مشاورین حوزه حفاظت فنی و بهداشت کار ،کارشناسان و مدیران منابع انسانی شرکت های معتبر و صاحب نام کشور ، نمایندگان کارکنان و اعضاء شوراهای اسلامی کارگران ، برای این ابهامات که برخی اوقات میتواند منجر به توقف چرخ تولید ، و زمین گیر شدن صنایع شود ، راهکارهای معقول و منطقی ، و در عین حال قانونی بیابد و پیشنهاد دهد .

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید هیات های تشخیص ادارات کار سراسر کشور بطور میانگین در هر روز به ۸ الی ۱۲ پرونده رسیدگی میکنند و در خوش بینانه ترین حالت برای رسیدگی به هر پرونده ( از زمان تشکیل جلسه، تا لحظه صدور رای ) تقریبا ۳۰ دقیقه زمان در اختیار دارند.

📍اما تاسف بار اینکه علی رغم تاکید قانون کار به حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در مراجع حل اختلاف (به عنوان شرکای اجتماعی وزارت کار ) بیش از ۸۵% از جلسات بدون حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان ( که دو عضو دیگر هیات تشخیص هستند) برگزار میشود و دور از انصاف است اگر از کارشناسان وزارت کار ( که ناچارند به تنهایی به این حجم از دعاوی رسیدگی کنند) انتظار داشته باشیم در زمان صدور هر رای ، تمامی بخش نامه ها ، اظهارنظرهای کارشناسی ، دستور العمل های روابط کار و مقاوله نامه های بین المللی کار را در ذهن داشته باشند .

📍اینجاست که اهمیت میزان تسلط کارگر و کارفرما به قانون کار ، آیین دادرسی کار ، دستورالعمل های روابط کار، مقاوله نامه های بین المللی و نظرات کارشناسی کارشناسان نمود پیدا میکند.

در صورت تمایل میتوانید با کلیک روی لینک زیر، درخواست خود را جهت رسیدگی توسط وکلا و کارشناسان ما، ثبت کنید.

جهت ثبت شکایت کلیک کنید.